به گزارش برنا؛ در گروه پنجم این رقابت‌ها که پرسپولیس نیز در آن حضور دارد، دو تیم الوحده امارات و الزوراء عراق چهارشنبه در ورزشگاه آل‌نهیان،  به مصاف یکدیگر می‌روند تا تیم چهارم گروه را مشخص کنند. برنده این بازی، اولین حریف پرسپولیس در این دوره خواهد بود و بازی‌های اول نیز اهمیت زیادی دارند.

بر این اساس، نگاهی به آخرین وضعیت این دو تیم انداختیم. الزوراء در حال حاضر، در پایان هفته بیست و ششم رقابت‌های لیگ برتر عراق که با حضور 20 تیم انجام می‌شود، با 48 امتیاز بعد از نیروی هوایی عراق (59 امتیاز) و پلیس عراق (49 امتیاز) در مکان سوم جدول قرار دارد. آنها در 26 مسابقه، 30 گل زده‌اند و تنها 13 گل دریافت کرده‌اند.

در آخرین بازی خود که هفته گذشته انجام شد، برابر نفت بصره به پیروزی دو بر صفر دست پیدا کردند. 4 پیروزی، 5 تساوی و یک شکست حاصل کار این تیم در ده بازی اخیر بوده است.

الزوراء در سال 1969 با نام المواصلات تاسیس شد و نام آن در سال 1972 به الزوراء تغییر کرد. این تیم در بغداد مستقر است و اسب بالدار نشان و نماد این باشگاه به حساب می‌آید.

مدیریت این باشگاه در حال حاضر در اختیار فلاح حسن جاسم، بازیکن نامدار و پیشین فوتبال عراق است.

آن‌ها در اولین روزهای سال 2021، راضی شنیشل سرمربی اسبق تیم ملی عراق را به خدمت گرفتند. بعد از این تغییر سه پیروزی توأم با کلین شیت به وضعیت الزوراء در جدول لیگ برتر عراق سر و سامان داد.

اما الوحده امارات که اخیرا سرمربی خود را به دلیل نتایج ضعیف تغییر داد، در ده مسابقه اخیر خود به 4 پیروزی، دو شکست و 4 تساوی دست پیدا کرده است.

الوحده در روز معرفی هنک تین کات، سرمربی هلندی و 68 ساله خود الظفره را با سه گل مغلوب کرد که البته حاصل عملکرد ووک رازوویچ صرب و برکنار شده بود.

پیرورزی دو بر صفر برابر الجزیره صدرنشین و شکست یک بر صفر برابر الاتحاد کلبا نتایج الوحده در بازی‌های بعدی بود.

الوحده در حال حاضر با 35 امتیاز از 23 بازی در رده هفتم جدول قرار دارد. 41 گل زده و 25 گل خورده حاصل عملکرد الوحده در این رقابت‌ها تاکنون بوده است.

تین کات سرمربی کنونی الوحده در سال 97 در کسوت سرمربی الجزیره امارات در مرحله یک هشتم پایانی برابر پرسپولیس قرار گرفته بود.

او قبل از بازی برگشت در حالی که پیروزی 3 بر 2 در خانه را اندوخته تیمش می‌دید، در کنفرانس خبری قبل از بازی گفته بود: «من از اروپا آمده‌ام و وقت کشی در خونم نیست.» در آن زمان وقتی این سخن وی به برانکو منتقل شد، شاهد لبخند وی بودیم.

مصاف دو تیم در نهایت در مجموع دو بازی 4 بر 4 شد و پرسپولیس با گل زده بیشتر در خانه حریف به مرحله یک چهارم پایانی صعود کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: