به گزارش برنا؛ بر اساس اعلام مهدی میرجلیلی مسئول سازمان بسیج ورزشکاران و سید عبدالحمید احمدی معاون امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در راستای ترویج سبک زندگی شهدای گرانقدر و انتقال معارف و ویژگیهای شخصیتی، معنوی و اخلاقی شهدا به جامعه ورزش کشور به ویژه نسل جوان و نوجوان همچون سال های قبل، شهید شاخص جامعه ورزش کشور در سال 1400 معرفی شد.

بر همین اساس شهید حسن فقیهی از کشتی گیران و مربیان این رشته به عنوان شهید شاخص ورزش کشور معرفی شد.

شهید حسن فقیهی متولد سال 1333 اهل شهرستان جویبار پایتخت کشتی جهان، مهد دلیران و پهلوانان نامی جهان و کشور بود.

این شهید والا مقام آموزش کشتی را از نونهالی و با حضور در مجامع مختلف کشتی شروع به آموختن نموده و مدارک و مدارج مختلف کشتی را در سطوح مختلف تا قهرمانی استانی و کشوری و به عنوان رئیس هیات کشتی شهرستان جویبار در پرونده خود دارد.

این ورزشکار شهید از همراهان و هم‌رزمان سرداران شهید ذبیح الله عالی فرمانده گردان مسلم بن عقیل، سردار صابریان فرمانده سپاه شهرستان جویبار و سردار شعبانعلی فکوری معلم مجاهد، متفکر و عارف محسوب می شود و از افتخارات دیگر این شهید شهادت دو برادر دیگر ایشان به نام های علی و محمد فقیهی است.

شهید حسن فقیهی در پنجم اسفند ماه سال 1362 در مناطق جنگی دهلران در عملیات غرور آفرین والفجر 6 به درجه رفیع شهادت نائل می ٱید و و پس از 10 سال به عنوان شهید مفقودالاثر در سال 1372 پیکر مطهر او در کنار سایر همرزمانش به خاک سپرده شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: