به گزارش برنا؛ در جلسه ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک که به بررسی فرایند اعزام کاروان پارالمپیکی ایران با نام سردار دل‌ها به توکیو همراه بود، دکتر مسعود سلطانی فر گفت: دیروز موفق شدیم اعتبار دو ماه اول سال 1400 را تا پایان اردیبهشت ماه به صورت یکجا به فدراسیون ها پرداخت کنیم و در این بین رقم فدراسیون های المپیکی و پارالمپیکی بیشتر از اعتبارات مصوب آنها بود تا مشکلی برای برپایی اردوها و اعزام به مسابقات کسب سهمیه نداشته باشند.

وزیر ورزش و جوانان افزود: کمک هزینه دارندگان سهمیه بازی های المپیک و پارالمپیک هم به مدت یک سال طبق مصوبه ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک پرداخت شده و با توجه به تعویق این بازی ها مقرر شد که 6 ماه باقی مانده تا پایان بازی ها نیز برای کمک هزینه در نظر گرفته شود.

دکتر سلطانی فر از پرداختی های 6 ماه آینده به ورزشکاران دارنده سهمیه بازی های المپیک و پارالمپیک در هفته جاری خبر داد و گفت: هر ورزشکاری در هر مقطع زمانی هم موفق به کسب سهمیه شود، به صورت یکجا هجده ماه کمک هزینه را دریافت خواهند کرد تا مشکلی در زمینه آمادگی برای اعزام نداشته باشند.

در این جلسه محمود خسروی وفا، رییس کمیته ملی پارالمپیک و دیگر مسئولان این کمیته به تشریح فرآیند آماده سازی کاروان ورزشی سردار دل‌ها پرداختند.

روسای فدراسیون ها نابینایان و کم بینایان و همچنین ورزش های جانبازان و معلولان دقایقی گزارش هایی از ورزشکاران و تیم های اعزامی به بازی های پارالمپیک ارائه دادند.

رییس کمیته ملی المپیک، همچنین مهدی علی نژاد، ژاله فرامرزیان، مهین فرهادی راد و سید عبدالحمید احمدی معاونان وزارت ورزش و جوانان، کاوه احمدی، علیرضا خسروی، علی رغبتی و طهماسبی از مدیران ستادی این وزارتخانه و دیگر اعضای ستاد هم در این جلسه حضور داشتند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: