به گزارش برنا؛ تیم فوتبال تراکتور ایران در سومین دیدار خود در لیگ قهرمانان آسیا از ساعت 19:30 به میزبانی کشور امارات به مصاف نیروهوایی عراق رفت که این بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید تا سومین تساوی متوالی شاگردان رسول خطیبی رقم بخورد.

تراکتور بازی را هجومی آغاز کرد و در 20 دقیقه ابتدایی این دیدار، توپ و میدان را در اختیار داشت. با وجود مالکیت تراکتور در 20 دقیقه نخست بازی، این تیم نتوانست حمله جدی را روی دروازه حریف به وجود بیاورد و بازیکنان نماینده ایران در به مقصد رساندن پاس‌ها ناموفق بودند. در دقیقه 24 و پس از این که تیم عراقی به خود آمد، جدی‌ترین حمله بازی روی دروازه تراکتور رخ داد. سانتر کوتاه هافبک تیم عراقی نزدیک بود با دفع ناقص محمدرضا خانزاده وارد دروازه خودی شود اما با اختلافی اندک به بیرون رفت.

پس از این باز هم تلاش‌های تراکتوری‌ها برای رسیدن به دروازه حریف فایده نداشت و بازیکنان این تیم در رساندن پاس آخر بی‌دقت بودند. در دقیقه 34 و با اشتباه فخرالدینی، کاپیتان نیروهوایی یعنی حمادی می‌توانست دروازه تراکتور را باز کند اما توپ روی پای او ننشست و در اختیار اخباری قرار گرفت. خطرناک‌ترین حمله تراکتور دقیقه 43 رخ داد که ضدحمله بازیکنان تراکتور با حرکت در عرض پیمان بابایی همراه شد و شوت این بازیکن را فهد به کرنر فرستاد. سرانجام تلاش دو تیم بی‌نتیجه بود و تراکتور ایران و نیرو هوایی عراق در پایان نیمه اول به تساوی بدون گل رضایت دادند.

این بار تیم عراقی بازی را هجومی آغاز کرد و با یکی، دو حمله از سمت راست دروازه تراکتور را در 5 دقیقه ابتدایی این نیمه تهدید کرد اما اولین فرصت جدی نیمه دوم روی ضدحمله تراکتوری‌ها به وجود آمد؛ جایی که پس از همکاری شجاعی و عباس زاده و دفع ناقص مدافع تیم عراقی توپ به نریمان جهان رسید که شوت محکم و والی این بازیکن از کنار دروازه به بیرون رفت. چند دقیقه بعد باز هم نیرو هوایی عراق از سمت راست روی دروازه نماینده ایران خطرساز شد که شوت محکم همام با تکل مدافع تراکتور به دروازه نرسید و برگشت داده شد.

در ادامه و تا دقیقه 69، بازی پایاپای دنبال شد و جنگ بر سر توپ بیشتر در میانه‌های میدان بود. در این حین، رسول خطیبی با به میدان فرستادن بوحمدان، دژاگه و قادری سعی کرد بازیکنان تازه‌نفسی را به ترکیب خود اضافه کند. در 15 دقیقه پایانی خستگی به ساق پاهای بازیکنان تراکتور غلبه کرده بودند و خبری از حملات مستمر شاگردان خطیبی نبود. با این حال نماینده ایران سعی می‌کرد که از تک موقعیت‌های خود استفاده کند. یکی از این فرصت‌ها در دقیقه 77 رخ داد که شوت محکم خانزاده از پشت محوطه جریمه با واکنش زیبای دروازه‌بان حریف برگشت داده شد. در 10 دقیقه پایانی هم با وجود حملات جسته و گریخته دو تیم، گلی به ثمر نرسید تا تراکتور به سومین تساوی متوالی خود برسد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: