به گزارش برنا؛ دو تیم فوتبال استقلال ایران و الدحیل قطر از ساعت 22:15 به مصاف هم رفتند که این بازی با برتری 4 بر 3 تیم قطری به پایان رسید تا استقلال نخستین شکست خود را در لیگ قهرمانان آسیا متحمل شود و الدحیل با 7 امتیاز به صدر جدول گروه سوم صعود کند.

در ابتدای مسابقه، دو تیم بیشتر در میانه میدان حضور داشتند اما در دقیقه 4 جریان بازی تغییر کرد و ارسلان مطهری موفق شد گل اول این بازی را به ثمر برساند. مهاجم استقلال روی سانتر احمد موسوی صاحب موقعیت شد و در محوطه جریمه حریف با ضربه سر گل اول بازی را به ثبت رساند. 6 دقیقه بعد گل تساوی به ثمر رسید. تیم الدحیل روی یک ارسال روی محوطه جریمه استقلال صاحب موقعیت شد. در ابتدا ضربه ادمیلسون با واکنش مظاهری همراه بود اما اولونگا ضربه نهایی را زد و گل تساوی بازی به ثمر رسید. در ادامه دو تیم شکل متعادل‌تری به خود گرفتند و فرصت‌های چندانی در بازی رد و بدل نشد. فرشید اسماعیلی در دقیقه 19 فرصت خوبی برای گلزنی پشت محوطه جریمه الدحیل داشت اما ضربه چیپ او را دروازه‌بان حریف مهار کرد. دقیقه 27 دروازه استقلال برای بار دوم باز شد. روی اشتباه مسعود ریگی، اولونگا بازیکن الدحیل صاحب یک فرصت بسیار عالی شد و این بازیکن با یک ضربه دقیق، دروازه‌ آبی‌پوشان را برای بار دوم باز کرد. در دقیقه 23 دیاباته روی یک ارسال از سمت چپ در شرایطی نامتعادل فرصت خوبی برای گلزنی داشت اما ضربه این بازیکن راه به جایی نبرد.

بعد از این گل آبی‌پوشان مقداری سردرگم شدند و نتوانستند شرایط دقایق اول بازی را به دست بیاورند. شاگردان فرهاد مجیدی در این مدت به دنبال ایجاد یک فرصت برای جبران نتیجه بودند اما تلاش‌ آن‌ها بی‌نتیجه بود. در دقیقه 34  باز همه چیز مساوی شد. ارسلان مطهری روی یک نفوذ خوب و روی پاس فرشید اسماعیلی در محوطه جریمه الدحیل صاحب موقعیت شد و او در ادامه توپ را به برای شیخ دیاباته فرستاد و این بازیکن در پایان توپ را وارد دروازه الدحیل قطر کرد. دو دقیقه بعد استقلال صاحب یک موقعیت خطرناک دیگر شد. قایدی با هجوم به محوطه جریمه حریف مدافعان الدحیل را سردرگم کرد و ارسال این بازیکن با ضربه ناموفق دیاباته همراه شد. در ادامه استقلال روی یک کرنر فرصتی دیگری برای گلزنی داشت اما ضربه مطهری را در محوطه جریمه الدحیل، دروازه‌بان حریف مهار کرد. شاگردان مجیدی در دقایق پایانی نیمه اول فاز هجومی‌تری به خود گرفتند اما در ادامه الدحیل گل برتری را در نیمه اول به ثمر رساند. عبدالله الاحرق در دقیقه 43 با حضور در محوطه جریمه صاحب موقعیت شد و با یک ضربه دروازه استقلال را باز کرد. در پایان تلاش استقلال برای جبران نتیجه در نیمه اول ثمری نداشت تا این بازی در نیمه اول با برتری الدحیل قطر به پایان برسد.

56

نیمه دوم با حملات استقلال شروع شد. در دقیقه 56 خطایی روی مهدی قایدی رخ داد که استقلالی ها اعتقاد به پنالتی داشتند اما داور دستور ادامه بازی داد. استقلال که برای رسیدن به گل فشار زیادی را روی دروازه حریف وارد کرده بود در دقیقه 74 توسط فرشید اسماعیلی به خواسته اش رسید و گل تساوی را زد. در این دقیقه هرویه میلیچ کرنری را روی دروازه ارسال کرد که پس از دفع ناقص مدافعان الدحیل توپ روی سر اسماعیلی آمد و او با ضربه ای دقیق گل سوم را به ثمر رساند. در دقیقه 80 مهدی قایدی با عبور از مدافع مستقیمش وارد محوطه جریمه حریف شد و توپ خوبی را برای فرشید اسماعیلی ارسال کرد اما ضربه محکم اسماعیلی به کرنر رفت. دقیقه 85 پاشنه آشیل استقلال دوباره به این تیم لطمه زد و آشفتگی در خط دفاعی باعث شد اولونگا با دریافت توپ درون محوطه جریمه و چرخش و ضربه ای دقیق برای چهارمین بار دروازه شاگردان مجیدی را باز کند. بعد از این گل مجیدی دست به دو تعویض زد و شجاعیان و رمضانی را به زمین فرستاد تا بتواند گل تساوی را به ثمر برساند اما تلاش آبی ها راه به جایی نبرد و نخستین شکست فرهاد مجیدی پس از بازگشت به استقلال و اولین باخت آبی ها در آسیا رقم خورد.

داور: احمد فیصل

کمک‌ها: ایمان امین و ابنی الامیر

کارت زرد: معز علی (الدحیل) و شیخ دیاباته (استقلال)

ترکیب استقلال: محمدرشید مظاهری، محمدحسین مرادمند، سیاوش یزدانی، سیداحمد موسوی (50- وریا غفوری)، محمد نادری (59- هرویه میلیچ)، مسعود ریگی (50- مهدی مهدی‌پور)، آرش رضاوند (86- داریوش شجاعیان)، فرشید اسماعیلی، ارسلان مطهری (86- آرمان رمضانی)، شیخ دیاباته و مهدی قایدی.

سرمربی: فرهاد مجیدی

ترکیب الدحیل: صلاح زکریا، محمد موسی (75- احمد یاسر)، مهدی بن‌عطیه، بسام الراوی، ادمیلسون جونیور، کریم بوضیاف، عبدالله الاحرق (75- اسماعیل محمد)، سلطان البریک، المعز علی (89- محمد مونتاری)، علی کریمی و مایکل اولونگا.

سرمربی: صبری لاموشی

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: