به گزارش برنا، مسابقات قهرمانی آسیا در سه بخش پومسه، پاراتکواندو و کیوروگی از 24 تا 28 خردادماه 1400 به میزبانی "بیروت" لبنان برگزار می‌شود.

فدراسیون تکواندو لبنان پروتکل‌های بهداشتی به منظور کاهش امکان شیوع ویروس کرونا و برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا را اعلام کرد.

براساس پروتکل اعلام شده، تمامی شرکت کنندگان باید 72 ساعت قبل از سفر تست کرونا (PCR) داده و مدارک منفی بودن تست را به همراه داشته باشند تا بتوانند در هتل و مکان‌های دیگر حضور پیدا کنند.

تزریق واکسن برای شرکت کنندگان الزامی نیست و چناچه واکسن زده باشند هم باید قبل از پرواز تست PCR بدهند.

پس از پرواز و در فرودگاه لبنان نیز از ورزشکاران تست PCR گرفته خواهد شد اما برای تردد قوانینی وجود ندارد و شرکت کنندگان قرنطینه نمی‌شوند.

سومین تست PCR، 48 ساعت قبل از مسابقات انجام می‌شود و منفی بودن آن، جواز حضور در رقابت‌ها است. برهمین اساس تمامی حاضرین باید این 3 تست را پشت سر گذاشته باشند و در هتل و مکان‌های دیگر نتیجه همراهشان باشد. همچنین در روز اول شروع مسابقات نیز تست سریع کرونا (Rapid Test) گرفته می‌شود که طبق جدول زمان‌بندی و توسط فدراسیون تکواندو لبنان انجام خواهد شد.

شرکت کنندگان باید بیمه نامه پزشکی را برای پوشش هزینه‌های درمانی کووید19، بستری به دلیل ابتلا یا آسیب های دیگر تست مثبت در بدو ورود به لبنان به همراه داشته باشد.

برای هر تیم یک اتوبوس خاص به منظور رفت و آمد در نظر گرفته شده است که بعد از هر مرتبه استفاده ضدعفونی می‌شود. همچنین تیم‌ها طبق زمان بندی خاص باید در محل تمرین حضور پیدا کنند.

رقابت‌ها بر 4 شیاپ‌چانگ انجام می‌شود؛ سالن مسابقات ظرفیت حضور 7000 نفر را دارد اما باید فاصله تیم‌ها با یکدیگر رعایت شود که 2 متر فاصله برای نشستن در نظر گرفته شده است. مسئولان حمل سیستم امتیاز دهی و کلاه محافظ بعد از هر بازی نیز همه وسایل را ضدعفونی می‌کنند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: