سی و چهارمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا روزهای 28 و 29 فروردین ماه در شهر آلماتی قزاقستان برگزار شد و در پایان تیم ایران به عنوان قهرمانی دست یافت. حسن یزدانی آزادکار وزن 86 کیلوگرم کشورمان در رقابت های قهرمانی آسیا توانست در دیدار فینال با شکست دیپاک پونیا دارنده مدال نقره جهان از هند و آن هم با نتیجه 10 بر صفر به مدال طلا برسد.

یزدانی درباره سطح فنی این دوره از مسابقات در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا اظهار کرد: مسابقات در مجموع خوب بود. به هر حال این بازی ها در آسیا برگزار شد و سطح آن را باید در این حوزه بررسی کرد که به نظرم کشورهای خوبی حضور داشتند. تیم ایران هم که به دلیل شرایط کرونا حدود یک سال و چند ماه در هیچ رویداد ورزشی شرکت نکرده بود موفق شد برای سومین سال متوالی بازهم روی سکوی قهرمانی قرار بگیرد.

او با اشاره به رقابت‌های المپیک توکیو گفت: المپیک میدان بزرگی است. خوشبختانه تیم آزاد ایران در تمام اوزان سهمیه لازم را دارد و امیدوارم بتوانیم به همین شکل هم در المپیک توکیو کشتی‌های خوبی را به نمایش بگذاریم. هدفمان کسب مدال طلاست و برای تحقق این مهم همه سعی‌مان را به کار خواهیم گرفت.

دارنده مدال طلای المپیک ریو با اشاره به واکسیناسیون ورزشکاران توضیح داد: تیم های ورزشی دنیا این روزها خودشان را برای یک رویداد مهم جهانی آماده می کنند. مسابقاتی که علاوه بر آمادگی جسمانی داشتن، روحیه خوب و آماده را نیز می‌طلبد. خوشحالم که به محض ورود واکسن به ایران ورزشکاران هم در اولویت قرار گرفتند. از دکتر مسعود سلطانی فر، وزیر محترم ورزش و جوانان برای تلاش‌هایی که در این زمینه داشتند تشکر می‌کنم. قطعا بعد از این اتفاق با آرامش بهتری می‌توانیم به تمرینات‌مان بپردازیم. 4

خبرنگار: علی شفیعی‌جم

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: