به گزارش برنا، مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان در حاشیه این مراسم با مهم خواندن گسترش آیین پهلوانی در ورزش کشور ، هدف از برگزاری چنین مراسمی را ترویج روحیه مردانگی، اخوت و جوانمردی در کلیه عرصه‌های ورزشی اعلام کرد و گفت:این فضا در زورخانه‌ها و بین ورزشکاران این رشته وجود داشته و باید بیش از پیش گسترش یابد.

وی با تاکید بر نهادینه کردن ارزشهای اخلاقی ورزش زورخانه ای در میان ورزشکاران این نکته را مورد توجه قرار داد که برای انجام این مهم باید برنامه ریزی عمیق فرهنگی داشته باشیم که البته اقدامات ویژه ای در حوزه ترویج فرهنگ پهلوانی صورت گرفته است.

وزیر ورزش وجوانان با بیان اینکه ورزش زورخانه ای ریشه بسیار عمیقی در هویت فرهنگی و باور ملی ما دارد، گسترش این رشته در سایر کشورها را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: دراین خصوص اقدامات خوبی صورت گرفته که بخشی از آن برگزاری مسابقات بین‌المللی بوده است.

او با اشاره به ضرورت توسعه جهانی ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی در سایر کشورها به ویژه در رویدادهای مهم بین المللی خاطرنشان کرد: همانطور که در بازی‌های آسیایی مانند بازی‌های جاکارتا شاهد حضور رشته پنچاک سیلات که یک ورزش بومی این منطقه است، بودیم و ورزشکاران این رشته توانستند با کسب حدود 15 مدال طلا رنکینگ خود را در جدول رده ‌بندی بالا ببرند ما نیز باید بتوانیم ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی را که در کشورمان ریشه‌دار است به دنیا معرفی کنیم.

 سلطانی‌فر در بخش دیگری از سخنانش برنامه ریزی در جهت توسعه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری ورزش زورخانه ای را مورد توجه قرار داد و گفت: کشورهای مسلمان و فارسی زبان کشورهایی هستند که می‌توانند پایگاه مناسبی برای توسعه ورزش زورخانه‌ای باشند.

وی با تاکید براجرای برنامه های توسعه ای ورزش زورخانه ای در داخل و خارج از کشور اظهارداشت: امیدوار هستیم که برنامه‌های ما در این حوزه به نتیجه برسد و توسعه این ورزش در بخش های مختلف باشیم.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: