به گزارش برنا؛ اسامی تیم ملی برای حضور در اردوی کیش در حالی اعلام شد که با توجه به مصدومیت امید نورافکن و علی کریمی، اسکوچیچ با 26 بازیکن کارش را برای حضور در مرحله انتخابی جام جهانی استارت زد و حالا با اضافه شدن سیامک نعمتی به اردوی تیم ملی، 27 بازیکن عازم منامه خواهند شد.

پیش از این (قبل از دعوت از نعمتی) گفته می‌شد در پایان اردوی تیم ملی در کیش، اسکوچیچ روی نام سه بازیکن خط قرمز خواهد کشید و با 23 نفر به بحرین می‌رود اما به گفته سرپرست تیم ملی، این تیم با تمام نفراتش از کیش راهی منامه خواهد شد.

تیمهای حاضر در مرحله انتخابی جام جهانی باید نهایتا تا فاصله 7 روز تا اولین بازی‌شان، لیست ابتدایی‌شان را رجیستر(ثبت) کرده باشند و بعد از آن، در فاصله 90 دقیقه تا قبل از هر بازی این فرصت را دارند که فهرست 23 بازیکن مورد نظرشان برای دیدار مربوطه را به در اختیار مسئولان برگزاری بازی قرار دهند.

به عبارت دیگر این امکان وجود دارد که مثلا بازیکن X که نامش در فهرست 23 نفره بازی با هنگ‌کنگ قرار ندارد، برای بازی دوم تیم ملی مقابل بحرین به فهرست تیم اضافه شود و به همین دلیل اسکوچیچ تصمیم گرفته تمام نفراتش را به بحرین ببرد تا بسته به شرایط بازی، بازیکنان مورد نظرش را انتخاب کند.

البته چون رقابتهای مقدماتی جام جهانی طوری بوده که بین هر بازی فاصله بوده و بازیها تک تک انجام می‌شده، مجتمع شدن مسابقات قوانین برگزاری بازیها را تغییر نداده و به همین دلیل تیم ملی می‌تواند تا ۵۰ بازیکن را هم به منامه ببرد و برای هر بازی لیست ۲۳ نفره ارائه کند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: