احمد پورسلیمانی پیشکسوت و مربی باسابقه کاراته ایران در گفت و گو با خبرنگار ما ، در خصوص عدم حضور پورشیب در المپیک توکیو اظهار داشت: متاسفانه قوانین دست و پاگیر WKF سبب شد تا کاراته دنیا در نخستین تجربه المپیکی شدن، از حضور یکی از بهترین‌های این رشته بی نصیب بماند. درست است که پورشیب در المپیک غایب است، اما اتفاقات رقم خورده موجب شد تا نام پورشیب بیش از هر کاراته کا دیگری در تاریخ مسابقات المپیک ثبت شود.

این پیشکسوت کاراته سپس گفت: پورشیب نماد "سخت کوشی" در ورزش کاراته است. او در طول مسیر کسب سهمیه بسیار منظم، کم حاشیه و پرتلاش بود و ثابت کرد که با عزم و اراده، امکان انجام خیلی کارها وجود دارد. حقیقتا کاپیتانی تیم ملی کاراته برازنده اوست

پورسلیمانی یادآور شد: قطعاً بزرگترین آرزوی هر ورزشکاری شرکت در معتبرترین رویداد ورزشی جهان یعنی المپیک و افتخارآفرینی برای کشور است و پورشیب نیز از این قاعده مستثنی نیست. ولی خب چه می توان کرد که زور وی به  قوانین فدراسیون جهانی کاراته نرسید و WKF به بزرگترین مانع در این راه بدل گشت. بنده معتقدم  در این شرایط و در صورت کسب مدال المپیک توسط گنج زاده، معادل پاداش او باید برای پورشیب نیز درنظر گرفته شود و این اقدام حداقل کار و مرهمی برای پورشیب و در جهت قدردانی از تلاش‌های کاپیتان تیم ملی کاراته خواهد بود.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: