مرتضی کرمانی در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا در خصوص عملکرد تیم ملی در دیدار برابر هنگ کنگ اظهار داشت: معمولا مقابل تیم هایی که فوتبال بسته ای را ارائه می دهند، کار سخت می شود و هنگ کنگ هم با این شیوه مقابل ایران به میدان آمد ولی خوشبختانه تیم ملی با آرامش کار را آغاز کرد و بعد از مدت ها که بازی رسمی و تدارکاتی نداشت؛ بازی کرد. همان طور که اشاره کردم بازی در برابر تیمی که 11 نفره دفاع می کنند، سخت است و یک مقدار نگران گل اول بودیم اما گل قلی زاده شرایط را به نفع ما تغییر داد و توانستیم در نهایت با برتری 3 بر یک این دیدار را به سود خودمان به پایان برسانیم.

پیشکسوت فوتبال در مورد ترکیبی که کادرفنی در این دیدار استفاده کرد، خاطرنشان کرد: تغییرات ترکیب در این دیدار در مقایسه با بازی های قبلی خوب بود. خوشبختانه تیم ملی در این دوره مهره های خوب کم ندارد و شاید این موضوع باعث می شود که چیدن و انتخاب 11 بازیکن اصلی برای کادرفنی سخت شود. این در حالی است که من فکر می کنم کادرفنی تیم ملی دست خود را برای بازی های بعدی رو نکرده و برای دیدار برابر بحرین تغییرات مهمی را در ترکیب خواهیم داشت.

او با تمجید از زوج مهدی طارمی و سردار آزمون در مورد شرایط مهاجمان تیم ملی گفت: طارمی و سردار سال ها در تیم ملی کنار هم بازی کرده اند و هماهنگی خوبی با هم دارند. درست است در این دیدار در گلزنی موفق نبودند اما برای بازی های بعدی می توانند گره گشا باشند. البته برای دیدار برابر بحرین من به این دو و دیگر مهاجمان تیم ملی توصیه می کنم که در بازی برابر بحرین قدر موقعیت های خود را بدانند. در این دیدار فرصت برای از دست دادن موقعیت ها را ندارند و باید از موقعیت های خود به نحو احسن بهره بگیرند.

کرمانی ادامه داد: بازی مقابل بحرین بازی سختی برای ایران است ولی جایی برای نگرانی وجود ندارد. اگر بخواهیم الان از بحرین و عراق بترسیم، از این مرحله صعود نکنیم، بهتر است!

این کارشناس فوتبال تصریح کرد: ما به لحاظ فوتبالی و پتاسیل فنی با بحرین قابل مقایسه نیستیم اما با توجه به تجربه ای که من در برابر تیم های حوزه خلیج فارس در تیم ملی و پرسپولیس داشته ام تاکید می کنم بچه ها به هیچ وجه نباید اسیر حواشی و جوسازی ها شوند. به هرحال این بازی برای بحرین هم مهم است و در برابر ایران بی گدار به آب نمی زند و اگر ما هوشمندانه در برابر این حریف و عراق به میدان برویم، شک نکنید با اختلاف چند گل می توانیم به پیروزی برسیم. 4

خبرنگار: سمیه قدیری

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: