به گزارش برنا؛ مصطفی کارخانه با اشاره به وضعیت کنونی تیم ملی والیبال کشور گفت: تا اینجا ۵ بازی را انجام دادیم که بازی اول یعنی با تیم ژاپن را حالا به دلایل اینکه بازی اول بود و ترس از کرونا و نبود سعید معروف و همچنین حضور یک ماهه مربی و اینکه شناخت عمیقی از تیم نداشت منجر به باخت ما با ژاپنی ها شد. روسیه هم تیم قهرمان المپیک و یکی از پر افتخارترین تیم های دنیا است. در بازی با ژاپن هم سِت به سِت بهتر شدیم اما با روسیه با یک اَرِنج جدید تر یک سِت را گرفتیم. تفاوتی که تیم ما نسبت به سال های گذشته پیدا کرده این نکته است که با جسارت بیش تر، هماهنگ و مطمئن تر بازی می کند و عادت به بردن تیم ها پیدا کرده است. مربی هم قطعا در این مسیر کمک تیم است و اعتماد و شناخت بیشتری نسبت به بازیکنان پیدا می کند.

وی ادامه داد: از لحاظ فنی دو اتفاق مهم در تیم ما رخ داده، تیم در گذشته یک ضعفی را در برابر تیم های بزرگ داشت و در زدن سرویس های با ریسک بالا ضعیف بود و بازیکنانی از جمله میثم صالحی، صابر کاظمی و اسفندیار به بدنه تیم اضافه شدند که سرویس زدنشان با بازیکنان بزرگ دنیا برابری می کند. الکنو به این بازیکنان جوان جرات داد و مانع پاشیدن تیم از هم شد. ما در گذشته تعویض های خیلی با تاخیری را انجام می دادیم که این روند خیلی خوب به  تیم ما برگشت و در حال حاضر با ریسک و تحت فشار بازی های خود را پیش می بریم. علی رغم اینکه تغییرات زیادی داشتیم ولی ما بازی به بازی در حال پیشرفت و بهتر شدن هستیم اما در هر صورت وجود سعید معروف به عنوان یک هد و صابر کاظمی در قطب پاسور یک مزیت برای تیم ما محسوب می شود. با وجود اینکه ما امیر غفور را به دلیل آسیب دیدگی نداریم ولی کاظمی بازیکن جوانی که برای اولین سال حضورش در تیم بزرگسالان همه نگاه ها را به خود جلب کرده و یک امتیاز خوب و مثبت چپ دست بودنش است چه بسا که بازیکن تخصصی چپ دست باید در همین جایگاه قرار گیرد.

پیشکسوت والیبال کشور در ادامه عنوان کرد: اگر چه خطای سرویس ما بالا است اما از دیگر ویژگی های الکنو این است که ثبات تیم ما را افزایش داده و بازیکنان در کنار یکدیگر خیلی خوب بازی می کنند و این موارد امتیازهایی است که تیم ما پیدا کرده و زحمات فدراسیون والیبال بابت الکنو می باشد.

کارخانه در پایان از عدم حضور الکنو بعد از رقابت های المپیک گفت: در این مدت من الکنو را از همه جوانب بررسی کردم و به نظر من وظایفی که یک سرمربی باید داشته باشد را دارد و از دید من نمره قبولی را می گیرد. برای ادامه کار در لیگ  باید زمان دهیم تا بازی های دیگر هم انجام شود و بازی در مقابل تیم هایی مثل فرانسه، آمریکا و... نتایج بازی ها را باید دید و در زمان مناسب هم فدراسیون و هم الکنو تصمیم بگیرند ولی در هر صورت همه بازیکنان نظر مثبت روی او دارند و امیدوارم شرکت در المپیک که از اهداف اصلی فدراسیون می باشد را با هم افزایی و برطرف کردن نقاط ضعف تیم، کسب نماییم.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: