ایران ۳- بحرین صفر

انتقام سخت یوزها/ ایران، بحرین و شیخ سلمان را با هم شکست داد

انتقام سخت یوزها/ ایران، بحرین و شیخ سلمان را با هم شکست داد

تیم ملی فوتبال ایران در دیداری مهم از سد تیم ملی بحرین عبور کرد.

به گزارش برنا؛ تیم های ملی فوتبال ایران و بحرین از ساعت 21 در شهر منامه به مصاف هم رفتند و شاگردان دراگان اسکوچیچ موفق شدند با حساب 3 بر صفر حریف خود را مغلوب کنند تا هم انتقام دیدار رفت را بگیرند و هم اینکه شانس خود را برای صعود از مرحله گروهی رقابت های انتخابی جام جهانی افزایش بدهند.

ملی پوشان کشورمان بازی را هجومی آغاز کردند و در دقیقه 10 تا آستانه باز کردن دروازه حریف پیش رفتند اما ضربه سر مهدی طارمی را دروازه بان بحرین به آرامی در اختیار گرفت. چند دقیقه بعد بازهم ایران می‌توانست به گل دست پیدا کند اما دروازه بان حریف اجازه این کار را نداد. در بیست دقیقه ابتدایی این دیدار برتری با تیم ملی ایران بود. هرچند بحرین هم در چند موقعیت تا نزدیکی دروازه بیرانوند پیش رفت اما نتوانست موقعیت خطرناکی را روی دروازه ایران ایجاد کند. در دقیقه 30 این دیدار وحید امیری پاس زیبایی را در عمق برای مهدی طارمی ارسال کرد که ضربه این بازیکن را دروازه بان حریف گرفت.

در دقیقه 31 مدافع حریف روی طارمی مرتکب خطا شد که یک کارت زرد برای بازیکن بحرین داشت و ایران صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که ایستگاهی طارمی به خط دفاعی بحرین برخورد کرد. در دقیقه 40 بحرینی‌ها در یکی از معدود موقعیت‌هایی که داشتند تا آستانه باز کردن دروازه بیرانوند پیش رفتند اما بازیکن حریف درون محوطه شش قدم تعادلش را از دست داد و نتوانست ضربه دقیقی به توپ بزند و بیرانوند توپ را مهار کرد. در دقیقه 45 این دیدار کنعانی زادگان که قصد داشت توپ را با تکلی بلند از زیرپای بازیکن حریف دور کند مرتکب خطا شد و از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

22

شروع نیمه دوم با حملات تاثیرگذارتر ایران همراه بود چرا که سامان قدوس به جای میلاد محمدی وارد زمین شد تا در مرکز زمین کمک حال هافبک ها برای طراحی حملات باشد. این تدبیر کادر فنی خیلی زود جواب داد و تیم ملی ایران در دقیقه 54 روی حرکت وحید امیری و پاس او به طارمی پشت محوطه جریمه صاحب موقعیت شد که پاس طارمی برای سردار را شماره 20 ایران به گل اول تبدیل کرد. در ادامه ایران فشار حملات را روی دروازه حریف حفظ کرد و همین امر سبب شد در دقیقه 61 به گل دوم برسد. در این صحنه هم مهدی طارمی پاس در عمقی را برای سردار آزمون ارسال کرد که این بازیکن گل دوم را به ثمر رساند. پس از این گل وحید امیری به دلیل مصدومیت جایش را به سعید عزت الهی داد تا کمربند میانی ایران در فاز دفاعی محکم تر شود. از دقیقه 70 به بعد ایران تا حدودی به لاک دفاعی رفت و این بحرین بود که سعی داشت به گل برسد.

با وجود اینکه بحرین تلاش می کرد خود را به دروازه ایران نزدیک کند اما این شاگردان اسکوچیچ بودند که در ضد حملات خطرناک ظاهرا شدند و به حریف اجازه ندادند به محوطه جریمه نزدیک شوند. در دقیقه 79 این دیدار مهدی ترابی که نیمه دوم به زمین آمده بود روی توپ تاثیرگذار ظاهر شد تا احمد نورالهی توپ را برای طارمی ارسال کند و او با ستون کردن بدنش مقابل مدافع بحرین به دروازه نزدیک شود و با ضربه ای دقیق سومین گل ایران را وارد دروازه میزبان کند. در دقیقه 82 ایران می توانست به گل چهارم دست پیدا کند اما ضربه سر سعید عزت الهی که روی ارسال علی قلی زاده به دست آمده بود از کنار دروازه به بیرون رفت تا یک موقعیت عالی برای گلزنی از دست برود.

در دقیقه 88 مهدی قایدی که اواخر بازی به میدان آمده بود می توانست گل چهارم را برای تیم ملی ایران به ثمر برساند که ضربه او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت. در ادامه بحرینی ها تلاش زیادی کردند تا بتوانند یکی از گل های خورده را جبران کنند اما دفاع خوب و کم اشتباه ایران اجازه این کار را نداد تا شاگردان اسکوچیچ دومین فینال حساس برای گرفتن 12 امتیاز از چهار بازی را با پیروزی پشت سر بگذارند. تیم ملی ایران با این پیروزی 12 امتیازی شد و در کنار بحرین که همین تعداد امتیاز را کسب کرده است باید در دو دیدار باقی مانده به مصاف کامبوج و عراق بود تا تکلیفش برای صعود به مرحله بعدی مقدماتی جام جهانی مشخص شود. در این گروه تیم ملی عراق با 14 امتیاز صدرنشین است.

داور: فو مینگ

ترکیب تیم ملی ایران: علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، احسان حاج‌صفی، شجاع خلیل‌زاده، میلاد محمدی (46- سامان قدوس)، مهدی طارمی، وحید امیری (68- سعید عزت‌الهی)، محمدحسین کنعانی‌زادگان (83- مرتضی پورعلی‌گنجی)، احمد نورالهی، علی قلی‌زاده (83- مهدی قایدی) و سردار آزمون (73- مهدی ترابی).

ترکیب تیم ملی بحرین: سیدمحمد جعفر، سیدرضا عیسی (80- احمد موسی)، ولید الحیام، احمد نبیل، حمد شمسان، علی حرم، جاسم الشیخ (69- سید سعید)، عبدالوهاب المالود (62- کمیل الاسود)، مهدی حمیدان، محمد مرهون (62- علی مدن) و محمد الرمیحی (69- اسماعیل عبدالطیف).

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار ورزشی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار ورزشی

    اخبار برگزیده