علی لطیفی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا درباره شرایط تیم فوتبال استقلال اظهار داشت: مشکل اصلی استقلال نبودن اتحاد بین تمام ارکان باشگاه است. یک تیم برای موفقیت نیاز به وجود اتحاد در همه ارکان خود دارد. اتحاد بین بازیکن و مربی مربی و مدیریت از لازمه های موفقیت برای یک تیم فوتبال است. اختلافات بین ارکان مختلف باشگاه باعث شده اتحاد در این تیم کمرنگ شود و این موضوع گهگاه استقلال را به حاشیه برده و روی نتایج تاثیر گذاشته است. کار مثبتی که فرهاد مجیدی در استقلال انجام داده بازیکنان را دور خود جمع کرده و آنها را با هم متحد کرد در صورتی که در زمان مربیگری محمود فکری در استقلال این اتحاد و یکدلی بین بازیکنان و کادر فنی اینطور نبود و همین باعث شد که فکری نتواند به کار خود در استقلال ادامه بدهد.

او ادامه داد: یکی از مهم ترین فاکتورها برای سرمربی موفق این است که بازیکنان را با خود یکدل کند. اینکه او به دلیل مشکلات مالی باشگاه خودش دست به جیب می شود و به بازیکنان پاداش می‌دهد هم نکته مثبت دارد هم نکته منفی. قطعا اگر مجیدی در شرایط فعلی این کار را انجام نمی داد استقلال از هم می پاشید و بازیکنان به دلیل مسائل مالی تمرکز خود را از دست می دادند اما مجیدی از هوش خود استفاده کرد و در این بزنگاه حساس دست به جیب شد تا روحیه بازیکنانش را حفظ کند. قطعاً دادن پاداش در حیطه وظایف سرمربی تیم نیست اما این روزها مجیدی از خود گذشتگی می‌کند و در تلاش است تا تیمش را سرپا نگه دارد. البته در هیچ کجای دنیا مرسوم نیست که سرمربی بابت برد به شاگردانش پاداش دهد اما مجیدی هم اگر مدیریت باشگاه اوضاع مناسبی داشت هرگز این کار را انجام نمی داد. با این حال دادن پاداش‌ها مُسکن موقت برای استقلال هستند و زیبنده باشگاهی مثل استقلال با این همه ستاره نیست که سرمربی اش به بازیکنان پاداش بدهد.

پیشکسوت استقلال گفت: مشکلات و کمبودهای استقلال باید هرچه زودتر برطرف شود وگرنه تاثیر خود را روی نتایج تیم می گذارد. اگر استقلال دربی را ببازد حتی ممکن است اتفاقات تلخی برای مجیدی رخ دهد. فرهاد به خوبی می داند که هواداران در هر شرایطی از این تیم قهرمانی می‌خواهند. با توجه به اتفاقاتی که سال گذشته در آستانه فینال جام حذفی برای استقلال رخ داد مجیدی باید حواسش را بیشتر جمع کند تا تیمش مثل سال گذشته درگیر حاشیه نشود. امیدوارم سرمربی تمرکزش را بیشتر از قبل روی مسائل فنی تیم بگذارد چون استقلال از نظر فنی کمبودهایی دارد که باید برای دربی برطرف شود. این نکته را باید نظر داشته باشیم که موفقیت و عدم موفقیت استقلال به پای سرمربیان نوشته می شود و به همین دلیل مجیدی اختلافات را کنار بگذارد و بیشتر از قبل حواسش به تیم باشد. 3/5

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: