فاطمه بغلانی، مربی کاراته، درباره آخرین شرایط تیم ملی کاراته بانوان برای حضور در بازی‌های المپیک توکیو در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا اظهار کرد: خوشبختانه همانطور که مدت‌هاست اعلام شده کاراته قرار است برای نخستین بار در بازی‌های المپیک شرکت کند قطعا این مسئله برای کشورمان که استعدادهای خوبی هم دارد می تواند نتایج خوبی را در پی داشته باشد. تیم ایران در بخش بانوان تا به امروز دو سهمیه قطعی دارد. حمیده عباسعلی که نیازی به تعریف ندارد در جهان رنک‌دار است و یک کاراته‌کای با تجربه به شمار می‌رود. او خوشبختانه دوران مصدومیت خود را هم به خوبی سپری کرد و حالا در کنار تیم تمرین می‌کند. امیدوارم در این رویداد مهم جهانی هم بتواند از تجربیات خود و مربی‌اش به خوبی بهره ببرد و مدال خوش رنگ المپیک را هم به کارنامه خود اضافه کند.

او با اشاره به توانایی بالای سارا بهمنیار ادامه داد: سارا کاراته‌کای جوان اما بسیار باهوش و با استعداد است. هم در کنار تیم تمرین می‌کند و هم زیر نظر مربی خصوصی خود خانم قاسمی روند آماده‌سازی خود را به خوبی پشت سر می گذارد. کاراته بانوان واقعا پتانسیل بالایی دارد و امیدوارم رزیتا علیپور هم در این مدت باقی مانده بتواند این سهمیه را به دست بیاورد چراکه هم واقعا حق اوست. هر سه نماینده ما خوب هستند و آرزو می کنم نتایج خوبی را هم مانند همیشه به دست بیاورند.

بغلانی گفت: متاسفانه اتفاق که برای بهمن عسگری در بخش کاراته مردان رخ داد بسیار تلخ بود. همه مطمئن هستیم عمدی در کار نبوده اما به هر حال اتفاقی است که افتاده است. از دست رفتن یک سهمیه برای خانواده کاراته ناراحت کننده بود و طبیعی است هم تیمی هایش را تحت تاثیر بگذارد اما امیدوارم سایر نمایندگان ما در توکیو بتوانند عملکرد قابل دفاعی را ارائه دهند. 3

خبرنگار: فریبا جلیل‌ خانی

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: