به گزارش برنا؛ دربی نود و ششم پایتخت بین تیم‌های پرسپولیس و استقلال از ساعت 19:50 امشب برگزار شد و استقلال توانست حریف خود را در ضربات پنالتی با  حساب 4 بر 3 شکست بدهد و جشن صعود بگیرد. این بازی در 90 دقیقه و همچنین 120 دقیقه به تساوی منجر شد.

در همان دقیقه نخست، محمدحسین مرادمند مدافع استقلال با خطا روی میلاد سرلک با کارت زرد جریمه شد. بازی با میدان‌داری پرسپولیس ادامه پیدا و این تیم سعی داشت موقعیتی روی دروازه حریف ایجاد کند. به‌ تدریج استقلال با استفاده از ارسال‌ها خود را به دروازه پرسپولیس نزدیک کرد تا شرایط بازی متعادل شود. مطابق انتظار اشتباهات متعدد در میانه میدان و احتیاط زیاد تیم‌ها موجب شد تا موقعیت چندانی خلق نشود. در دقیقه 23 شهریار مغانلو مهاجم پرسپولیس کارت زرد گرفت. در ادامه نیمه نخست هم احتیاط بسیار زیاد تیم‌ها موجب شد تا هیچگونه موقعیتی ایجاد نشود و با تساوی به رختکن بروند.

333

خطرناک ترین موقعیت بازی در دقیقه 50 خلق شد که امید عالیشاه در موقعیت تک به تک از گوشه محوطه شش قدم توپ را به تور کنار دروازه زد. برخورد عارف غلامی با وحید امیری و امید عالیشاه  باعث تشدید مصدومیت این بازیکن و در نتیجه تعویض او با محمد دانشگر شد. استقلال هم در دقیقه 54 صاحب موقعیت نسبتا خوبی شد که پاس رو به عقب غفوری و ضربه آرش رضاوند خوب نبود و به آسمان رفت. در دقیقه 57 مهدی قایدی شانس خود را امتحان کرد که شوت فنی او از گوشه محوطه جریمه خوب نبود و با اختلاف از کنار دروازه بیرون رفت. دقیقه 60 استقلال صاحب ضربه ایستگاهی در دهانه محوطه جریمه پرسپولیس شد که شوت قایدی به سمت موافق حامد لک رفت که با مشت این گلر مواجه شد. با وجود اینکه بازی موقعیت زیادی نداشت، داور 8 دقیقه وقت اضافه اعلام کرد. در دقیقه 2+90 قایدی از فاصله 20 متری شوت زد که حامد لک را به واکنش واداشت و بازی به 30 دقیقه وقت های اضافه رفت. 

دو تیم در وقت های اضافه هم کاری از پیش نبردند تا بازی به ضربات پنالتی کشیده شود. عبدی یکی از بهترین موقعیت های تیمش را در دقیقه 93 و از دهانه دروازه استقلال از دست داد. 10 دقیقه بعد ارسال همین بازیکن به داخل محوطه شش قدم با ضربه سر عیسی آل کثیر به تیر عمودی دروازه خورد و دور شد. استقلال در پاسخ دو موقعیت خطرناک را از دست داد. ابتدا مهدی قایدی در موقعیت تک به تک ناکام بود و سیامک نعمتی با پای خود مانع از گلزنی او شد و توپ به کرنر رفت که روی همین ارسال، ضربه سر ارسلان مطهری به زمین برخورد کرد و وارد دروازه نشد. ارسال کرنر به روی دروازه پرسپولیس، با ضربه سر اشتباه محمدحسین کنعانی به سمت دروازه تیم خودی تغییر جهت داد و تا آستانه گشودن دروازه لک رفت ولی کرنر شد. بازی موقعیت دیگری نداشت و دو تیم آماده زدن ضربات پنالتی شدند. 

ضربه اول استقلال: وریا غفوری - گل شد

ضربه اول پرسپولیس: مهدی ترابی - گل شد

ضربه دوم استقلال: فرشید اسماعیلی - گل شد

ضربه دوم پرسپولیس: محمدحسین کنعانی زادگان - گل شد

ضربه سوم استقلال: بابک مرادی - گل شد

ضربه سوم پرسپولیس: سعید آقایی - گل شد

ضربه چهارم استقلال: ارسلان مطهری - گل شد

ضربه چهارم پرسپولیس: عیسی آل کثیر - گل نشد (از بالای دروازه بیرون رفت)

ضربه پنجم استقلال: مهدی قایدی - گل نشد (حامد لک مهار کرد)

ضربه پنجم پرسپولیس: مهدی عبدی - گل نشد (حسین حسینی مهار کرد)

داور: علیرضا فغانی

ترکیب پرسپولیس: حامد لک، محمدحسین کنعانی‌زادگان، فرشاد فرجی، سیامک نعمتی (110- مهدی شیری)، وحید امیری، میلاد سرلک (110- محمد شریفی)، احمد نورالهی، احسان پهلوان (100- سعید آقایی)، مهدی ترابی، امید عالیشاه (74- عیسی آل‌کثیر) و شهریار مغانلو (74- مهدی عبدی).

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، سیاوش یزدانی، محمد حسین مرادمند، عارف غلامی (53- محمد دانشگر)، وریا غفوری، محمد نادری (67- بابک مرادی)، مسعود ریگی (95- مهدی مهدی‌پور)، آرش رضاوند، فرشید اسماعیلی، مهدی قایدی و ارسلان مطهری.

سرمربی: فرهاد مجیدی

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: