فروغی: ایران باید قطب تیراندازی جهان شود

فروغی: ایران باید قطب تیراندازی جهان شود

دارنده مدال طلای تپانچه المپیک توکیو گفت: اختلافی که ما با دنیا داشتیم تا قبل جام جهانی هند مثل دو روی سکه بود.

به گزارش برنا؛ جواد فروغی، تیرانداز طلایی المپیک توکیو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خرسندم از اینکه درخشش تیم تیراندازی ایران باعث شادی کشور شد. اختلافی که ما با دنیا داشتیم تا قبل جام جهانی هند مثل دو روی سکه بود. قبل از جام جهانی هند شرایط به ضرر ما بود اما بعدش به نفع ما شد. تا قبل از این تپانچه خیلی محلی از اِعراب نداشت و حریفان روی ایران حساب نمی‌کردند، اما بعد از طلای جام جهانی هند و کرواسی و قهرمانی جهان، بازی‌های توکیو شرایط و جایگاه تپانچه در نظر رقبا تغییر کرد و اکنون بیشتر دیده می‌شود.

قهرمان المپیک تاکید کرد: بهترین جایگاه تیراندازی ما در المپیک مقام ششمی بود. ما هم انتظار داشتیم که بهتر از این را کسب کنیم. قبل از رسیدن به فینال المپیک به آقای نصر گفتم همین حضور در فینال برای ما کافی است و کسب مقام هشتمی هم رکورد خوبی بود. احساس می‌کردم وظیفه ام که عبور از مقدماتی بود انجام شد.

وی افزود: رقبای ما در فینال سخت و سنگین بودند و پیشینه مدالی خوبی داشتند. کمترین آنها شاید 13 مدال داشت، اما واقعا نمی‌دانم در فینال چه اتفاقی برای آنها رخ داد که نتوانستند آنطور که شایسته بود ظاهر شوند. اختلاف 6.9 میان حریفان در هیچ لیگ کشوری دیده نمی‌شود. باید آسیب شناسی کنید تا در مسابقات بعدی ما هم دچار آن ها نشویم. ارزش دارد که  روی این موضوع ارزیابی کنیم. 

فروغی خاطرنشان کرد: در مرحله مقدماتی رقبا امتیازات خوبی ثبت کردند اما متاسفانه در نیمه راه مرحله فینال دیدم دیگر حریفان امتیازاتشان کم شد و من دیگر احساس کردم حریفی ندارم و با آرامش پیش رفتم. فهمیدم اگر تیرها را 7 یا 8 نمیزدم قهرمان بودم.

وی در خصوص برنامه‌های آینده اش گفت: نزدیکترین برنامه ما جام ریاست جهانی فدراسیون تیراندازی است که در هر ماده می‌توانند 12 نفر شرکت کنند. تاریخ و مکان آن مشخص نیست اما برآورد آن حدود یک ماه دیگر است. مسابقات قهرمانی سلاح های بادی آسیا قزاقستان هم در پیش است. در آینده تا بازی‌های آسیایی، چند دور جام جهانی و مسابقات آسیایی دیگر را هم در پیش خواهیم داشت.

دارنده مدال طلای المپیک گفت: برنامه دیگر من حضور در المپیک بعدی است. اکنون در رنک یک هستم و تنها حفظ تکنیک و تاکتیک و حضور در مسابقات مهم است که بتوانم رنک خود را حفط کنم تا بتوانم سهمیه را بگیرم.

وی تصریح کرد: تیراندازی آنطور که شایسته است از لحاظ دینی توجه نمی شده است اما اکنون خیلی بهتر شده است و خواهانم که به آن بیشتر توجه شود. چرا ایران نباید قطب تیراندازی جهان شود؟ 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار ورزشی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار ورزشی

    اخبار برگزیده