به گزارش برنا، این دیدار با حضور دکتر صالحی امیری رییس، کیکاوس سعیدی دبیرکل و فضل اله باقرزاده  نائب رئیس کمیته ملی المپیک و رییس فدراسیون شمشیربازی کشورمان و زیاد حسن جاسم سلیم رئیس فدراسیون شمشیربازی و 5 گانه عراق و عضو سابق هیات اجرایی این کشور در محل کمیته ملی المپیک کشورمان برگزار شد.

صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، ضمن خیر مقدم و خوش آمدگویی به رئیس فدراسیون شمشیربازی عراق اظهار داشت: ما با کشور عراق اشتراکات بسیاری داریم و این کشور و مردمانش را برادر و دوست خود می دانیم و آمادگی داریم همکاریهای دوجانبه در عرصه های ورزشی به خصوص رشته شمشیربازی که کشور ایران در این رشته توفیقات بسیاری داشته را توسعه دهیم.

دکتر سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک در ادامه با اشاره به قدرت شمشیربازی ایران در منطقه، آسیا و جهان اظهار داشت اگر در المپیک توکیو کم شانسی نمی اوردیم مدال را بدست آورده بودیم. کشور ایران و عراق اشتراکات بسیاری دارند ، مردم عراق دوست و برادر ما هستند وامیدواریم با مضای تفاهم نامه امروز شاهد اتفاقات خوبی در ورزش شمشیربازی در هر دو کشور باشیم.

باقرزاده رئیس فدراسیون شمشیربازی و نائب رییس کمیته ملی المپیک کشورمان با اشاره به برگزاری اردوی مشترک تیم های شمشربازی ایران و عراق در محل آکادمی ملی المپیک افزود: با همکاری و حمایت کمیته ملی المپیک این اردو که امروز اخرین روز آن می باشد برگزار شد. امروز هم با امضای تفاهم نامه فصل جدیدی از همکاری های فی مابین در شمشیربازی آغاز خواهد شد که برای هر دو کشور دستاوردهای خوبی  به همراه خواهد داشت.

در ادامه زیادسلیم رئیس شمشیربازی و 5  گانه عراق که عضو هیات رئیسه شمشیربازی کنفدراسیون آسیا نیز می باشد؛ ضمن تقدیر و تشکر از کمیته ملی المپیک و فدراسیون شمشیربازی ایران اظهار داشت: اردویی که در تهران داشتیم بسیار مفید بود، ما درتلاشیم تا با توجه به پتانسیل های فنی و ورزشی در کشور دوست و همسایه ایران از طریق امضای تفاهم نامه همکاری های بیشتر و گسترده تری حتی در سایر رشته ها داشته باشیم.

در پایان باقرزاده رئیس فدراسیون شمشیربازی کشورمان و زیاد سالم رئیس فدراسیون شمشیربازی و 5 گانه عراق تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

انتهای پیام//

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: