خزانی: باخت جرات می‌خواهد که ما داشتیم/ مربیان داخلی استپ کردند، برای همین است که تیم رشدی ندارد

مربی والیبال زنان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی برنا اظهار داشت: در بخش زنان استعدادهای خوبی داریم.

نسرین خزانی، مربی والیبال، درباره الساندرا کمپدلی، گزینه اروپایی فدراسیون برای هدایت تیم ملی والیبال زنان ایران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا اظهار کرد: به‌شخصه موافق حضور مربی خارجی خوب هستم چون والیبال بانوان ایران در حال حاضر به مربی احتیاج دارد اما مهم است که این مربی کارنامه مناسبی داشته باشد و از همه مهم‌تر برای مدت طولانی به خدمت گرفته شود. این که بخواهند مانند قبل مربی بیاورند که توانایی‌هایش از مربیان داخلی هم کمتر و حتی میزان حضورشان در کنار تیم محدود باشد اتفاق خاصی برای والیبال زنان کشورمان رخ نخواهد داد.

وی افزود: در بخش زنان واقعا استعدادهای خوبی داریم. مربیان داخلی هم خوب هستند اما این مربیان، که خود من هم شامل‌شان هستم، استپ کردند. دلیل این استپ هم کاملا مشخص است، وقتی به هیچ رویدادی اعزامی نمی‌شویم و این تجربه‌های بین‌المللی محدود است چه چیزی می توانیم یاد بگیریم که بتوانیم به بازیکن آموزش دهیم. این که قرار است مربی اروپایی خوب بیاید واقعا اتفاق خوبی است و امیدوارم این اجازه به مربیان داخلی داده شود که به عنوان دستیار در کنار او فعالیت کنند و یا در تمرینات حضور داشته باشند تا نکاتی را یاد بگیرند.

خزانی خاطرنشان کرد: ولاسکو روزی آمد و والیبال را دچار تحول کرد و این اتفاق باید در بخش بانوان هم رخ بدهد. زمانی که ولاسکو در ایران بود یکبار سر تمرین او رفتم و سه نکته از او یاد گرفتم که تا به امروز هم به کارم آمده و امیدوارم این شرایط فراهم شود تا بتوانیم در کنار این مربی‌ها حضور داشته باشیم. حتی با کمال میل قبول می‌کنم برخی اوقات در تمرین تیم ملی مردان حاضر شوم و از عطایی و سایر مربیان بین‌المللی‌مان نکته یاد بگیرم چون این مربیان بارها میدان‌های بین‌المللی مهم را تجربه کردند و قطعا چندین گام از ما جلوتر هستند چه ایرادی دارد بخواهیم از دانش این افراد استفاده کنیم.

سرمربی تیم والیبال شهرداری ورامین در رقابت‌های لیگ برتر درباره عملکرد شاگردانش توضیح داد: چند هفته از مسابقات سپری شده و تیم من همه بازی های خود را واگذار کرده است. اصلا از این مساله ناراحت نیستم هرچند هدف‌مان باخت نبوده ولی می‌دانیم شرایط تیم ما چیست و رقبا در چه وضعیتی هستند. تمام بازیکنان من جوان و زیر 18 سال هستند و اولین بار است حضور در سوپرلیگ را تجربه می‌کنند. برای هر تیم و مربی سخت است که تیمش ببازد اما این جرات را داشتیم چون هدف معرفی بازیکنان جوان و آینده دار است. شک نکنید روزی همین والیبالیست ها در تیم ملی و سایر تیم های باشگاهی بازی خواهند کرد.

انتهای پیام// 4

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار ورزشی

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار ورزشی

  اخبار برگزیده