به گزارش سرویس ورزشی برنا، در روز دوم مسابقات شمشیربازی قهرمانی جهان در روسیه، دیدارهای جدول 64 نفره اسلحه سابر مردان برگزار شد و طی آن هر چهار ملی‌پوش ایران در این اسلحه که به مسکو اعزام شدند، به مصاف حریفان شان رفتند.

در این مرحله از مسابقات مجتبی عابدینی در مصاف با نماینده بنین به برتری 15 بر 7 دست یافت و علی پاکدامن نیز موفق به شکست 15 بر 12 ایلناز مجارستانی شد. عابدینی و پاکدامن با کسب این دو برد راهی جدول 32 نفره مسابقات شدند.

در جدول 64 نفره مسابقات شمشیربازی قهرمانی جهان همچنین محمد فتوحی در مصاف با کیم از کره جنوبی که رنکینگ سوم جهان را در اختیار دارد 15 بر 6 شکست خورد و محمد رهبری هم مقابل نماینده بلژیک با نتیجه 15 بر 8 تن به شکست داد تا از صعود بازبمانند و دیدارهای جدول 32 نفره تنها با حضور دو نماینده ایران برگزار شد.

در جریان دیدارهای جدول 32 نفره مسابقات شمشیربازی قهرمانی جهان، علی پاکدامن در مصاف با نفر پنجم دنیا و قهرمان جهان از روسیه 15 بر 4 متحمل شکست شد. این شکست در حالی برای پاکدامن رقم خورد که این شمشیرباز در صورت برد سهمیه المپیکی خود را قطعی و نهایی می کرد با این حال با وجود این شکست بازهم پاکدامن به کسب سهمیه المپیک نزدیک تر شد.

مجتبی عابدینی هم در جدول 32 نفره مسابقات قهرمانی جهان مقابل نفره اول رنکینگ دنیا از کره جنوبی شکست خورد.

با شکست مجتبی عابدینی و علی پاکدامن در مرحله 32 نفره مسابقات شمشیربازی قهرمانی جهان و حذف این دو بازیکن، پرونده ایران در اسلحه سابر این رقابت ها بسته شد. اگرچه پاکدامن سهمیه مسلم المپیک خود را با شکستی که برابر نماینده روسیه متحمل شد، از دست داد اما در مجموع او و عابدینی موفق شدند امتیازات خوبی از مسکو گرفته و فاصله شان تا المپیک را کمتر کنند.

بر این اساس در پایان رقابت های اسلحه سابر مسابقات شمشیربازی قهرمانی جهان که با حضور 148 بازیکن برگزار شد، مجتبی عابدینی و علی پاکدامن هر یک 10 امتیاز المپیکی گرفتند و به ترتیب بیست و هفتم و بیست و نهم شدند. محمد رهبری و محمد فتوحی نیز هر یک صاحب 5 امتیاز المپیکی شدند و در جایگاه‌های 38 و 62 جهان ایستادند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: