به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، دکتر سیدرضا صالحی امیری در  در جلسه هماهنگی دومین کنگره شهدای ورزش کشور  که عصر امروز برگزار شد اظهار داشت: اگر امروز احساس امنیت می کنیم و آزادانه سخن می گوییم مدیون خون شهدا هستیم و اگر در نظام اسلامی احساس غرور و غیرت می کنیم به خاطر چشمه های جوشان خون شهداست که برای ما خلق کردند.

رییس کمیته ملی المپیک با بیان اینکه هر آنچه برای شهدا انجام دهیم حداقل وظیفه ماست توضیح داد: امروز مجموعه های مختلف ورزش کشور از وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک گرفته تا بقیه مجموعه ها به منزله یک خانواده هستیم که در قالب ستاد عالی کنگره ملی شهدای ورزش خود را مدیون شهدا می دانیم و باید از ظرفیت های مختلف هنری برای معرفی شهدا از جمله فیلم و داستان بهترین بهره را ببریم.

دکتر صالحی امیری فضای مجازی را نیز یک فرصت عالی برای ترویج فرهنگ شهادت دانست و اظهار داشت: باید با ساختن کلیپ ها ‌‌و نشر گسترده در معرفی شهدا کوشا باشیم.

رییس کمیته ملی المپیک در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: برگزاری این کنگره فقط یک روز است بنابراین باید جریان مستمر برای معرفی شهدا ایجاد کرد و به همین منظور با فراخوان زمینه تهیه فیلم و داستان را از زندگی شهدا که آموزنده  است فراهم کنیم.