سهراب انتظاری در گفتگو با خبرگزاری برنا:

حفظ شاکله اصلی پرسپولیس اتفاق خوبی بود/ بعید می‌دانم دربی در هفته چهارم جذاب شود/ با محرومیت تماشاگران فرهنگ‌سازی صورت نمی‌گیرد

پیشکسوت مازندرانی باشگاه پرسپولیس تهران گفت: حضور بازیکنان خوب سال پیش و این که شاکله اصلی حفظ شده می‌تواند ما را به گرفتن نتایج خوب امیدوار کند.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ سهراب انتظاری، پیشکسوت مازندرانی باشگاه پرسپولیس تهران، درباره آخرین وضعیت این تیم به خبرنگار برنا گفت: پرسپولیس وضعیت خوبی دارد، بسیار مهم است که هواداران بدانند تیم نیاز به زمان دارد، البته حفظ بازیکنان خوب سال پیش و این که شاکله اصلی پرسپولیس حفظ شده می‌تواند ما را به گرفتن نتایج خوب راضی کند. نباید فراموش کنیم در عرصه مربیگری هر فرد نیاز به زمان دارد تا بتواند در کشور جدید با فوتبال و جو آن آشنا شود و هنوز کالدرون با جو فوتبال ایران و پرسپولیس آشنا نشده است.

وی افزود: درست است که هواداران از پرسپولیس در بازی های دوستانه هم انتظار برد دارند اما تیم در شرایط بدنسازی است و بازی های تدارکاتی برای آشنایی سرمربی با بازیکنان و توانایی های آنها است. پرسپولیسی ها فراموش نکنند برانکو چندسال در ایران کار کرده بود و همان گونه که هواداران پرسپولیس از پروفسور حمایت کردند از از کالدرون باید حمایت کنند تا تیم بتواند روند خوب خود را پیدا کند.

انتظاری در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون شاهد برگزاری دربی در هفته چهارم بوده و نظرش در این خصوص چیست، عنوان کرد: به نظر من در هفته چهارم هنوز تیم ها به شرایط ایده آل خود دست پیدا نکرده اند و بعید می دانم بازی زیبا و جذابی را در دربی شاهد باشیم آنچه کفه ترازو را به سمت پرسپولیس سنگین‌تر می‌کند این است که بازیکنان تیم تجربه حضور در دربی را دارند.

او پیرامون بازی پرسپولیس در هفته نخست آن هم بدون حضور تماشاگران اظهار داشت: هیچ جای دنیا هفته اول بدون تماشاچی برگزار نمی شود و اصلا اگر قرار است بدون تماشاچی بازی برگزار شود این بازی چه معنایی دارد. آقایان از محرومیت‌های گذشته چه چیزی عاید فوتبال شده؟ مگر با محروم کردن فرهنگ‌سازی انجام می‌شود؟ نمی‌دانم چرا امکانات ورزشگاه ها را با دوربین های زیاد پوشش نمی دهیم. هرگز 70 سرباز نمی‌توانند در بازی پرسپولیس و سپاهان که 70 هزار جمعیت می‌آید آنها را کنترل کنند. مطمئن هستم هواداران ایرانی از تماشاگران انگلیس بسیار با فرهنگ‌تر هستند آنجا دوربین‌های مداربسته تک تک افراد را زیر نظر دارد و کوچک‌ترین بی انضباطی خیلی سریع از سوی مقامات برخورد می شود و این که به خاطر چند نفر چند هزار نفر محروم شوند آیا منطقی است؟!

مهاجم پیشین فوتبال ایران درباره بحث حضور مهاجم خارجی در پرسپولیس گفت: شنیده‌ام قرار شده یک مهاجم برزیلی به تیم اضافه شود، به هرحال پرسپولیس در سه جبهه می‌خواهد بجنگد و به مهاجم خارجی نیاز است اما آنچه بر آن تأکید دارم این است که باید از ظرفیت‌های فوتبالیست‌های خودمان به بهترین شکل استفاده کنیم. پرسپولیس چند مهاجم جوان مانند امیر روستایی و محمدامین اسدی دارد و اگر میدان ببینند می‌توانند پیشرفت کنند و مهم است که جوانان در پرسپولیس دیده شوند.

بخش پایانی صحبت‌های انتظاری درباره خطاب به هواداران بود، وی تصریح کرد: تاکید می‌کنم هواداران تحت جو برخی افراد قرار نگیرند و فقط مانند 4 سال قبل از تیم حمایت کنند. امیدوارم امسال شاهد حضور پرقدرت پرسپولیس در لیگ و لیگ قهرمانان آسیا باشیم و هواداران نیز باید کمی صبورتر باشند تا موفقیت‌های قرمزپوشان پایتخت بازهم تکرار شود.

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار ورزشی

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار ورزشی

  اخبار برگزیده