به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ شایسته متشرعی، سرمربی تیم‌ملی بسکتبال پنج نفره بانوان، درباره میزان آمادگی تیم پیش از حضور در مسابقات غرب آسیا در گفتگو با خبرنگار برنا عنوان کرد: این ششمین اردوی ماست خوشبختانه بچه‌ها همه چه از نظر روحی و چه بدنی آمادگی خوبی دارند. در این 6 مرحله هیچ یک از اردوهای ما طولانی مدت نبود تقریبا اکثر اردوها به مدت سه روز برگذار شد ولی به نتیجه خوبی از میزان آمادگی تیم رسیدیم و امیدوارم با همین روند هم در مسابقات حاضر شویم.

او ادمه داد: متاسفانه زمانی که کارم را با این تیم شروع کردم تیم از نظم و هماهنگی کاملا دور بود و با آن چیزی که یک مربی از بازیکنانش انتظار دارد مطابقت نداشت. از آنجایی که بچه‌ها پتانسیل خوبی دارند خیلی زود استارت تمرینات را زدیم و کم کم به این شرایط ایده‌آل و مد نظرمان نزدیک شدیم. در این بین برخی از بازیکنان هم برای حضور در مسابقات جهانی سه به سه در اختیار این تیم بودند تمرینات تعطیل بود ولی ما از طریق فیلم و تمرینات بدنسازی سعی کردیم نقاط ضعف و قوت تیم را شناسایی کنیم و به این شکل تمرینات آماده سازی را ادامه دهیم که خوشبختانه کارساز هم بود و می‌توانم بگویم بیشترین پیشرفت را بچه‌ها در این مرحله داشتند.

سرمربی تیم‌ملی پنج نفره درمورد شناخت از رقبای آسیایی گفت: اولین مسابقه رسمی ما محسوب می‌شود بنابراین شناخت خیلی زیادی از تیم‌ها آن هم در سطح ملی از کشورهای حاضر در مسابقات نداریم. تیم‌های اردن، سوریه، لبنان در سطح باشگاهی تیم‌های خوبی دارند قطعا در این مسابقات هم با تمام قوا حاضر خواهند شد. ولی بچه‌های ما کم تجربه هستند و فقط تعدادی از این تیم فروردین ماه با تیم گروه بهمن در مسابقات غرب آسیا حضور داشت که کاملا شرایط مسابقات متفاوت از هم است.

متشرعی درخصوص مدت قرارداد خود با فدراسیون اظهار کرد: من هیچ قراردادی با فدراسیون ندارم و صرفا به خواسته فدراسیون هدایت تیم را پذیرفتم. در حال حاضر تیم‌ملی پنج نفره مسابقات غرب آسیا و سپس رقابت‌های کاپ آسیا را در پیش دارد که فعلا برای این مسابقات در کنار تیم خواهم ماند.

خبرنگار: فریبا جلیل خانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: