به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ تیم‌های ملی فوتبال ایران و هنگ کنگ در چارچوب مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 و جام ملت‌های آسیا 2023 از ساعت 16:30 امروز به مصاف هم رفتند که در نهایت ملی پوشان کشورمان موفق شدند در نخستین بازی رسمی که ویلموتس هدایت ایران را عهده دار بود با 2 گل سردار آزمون و علیرضا جهانبخش میزبان خود را شکست دهند.

ملی پوشان با ترکیب بیرانوند، احسان حاج صفی، میلاد محمدی، امید ابراهیمی، کریم انصاری فرد، محمدحسین کنعانی زادگان، مهدی ترابی، علیرضا جهانبخش، سیدمجید حسینی، سردار آزمون و رامین رضاییان به میدان رفتند.

در این دیدار که توپ و میدان در اختیار  شاگردان ویلموتس بود در دقیقه 23 دفع ناقص ارسال رضاییان از سوی یاپ هونگ فای با ضربه کم دقت ترابی در محوطه جریمه هنگ کنگ به انصاری فرد برخورد کرد و این توپ به سردار آزمون رسید تا او با ضربه‌ای دقیق گل اول ایران را به ثمر برساند.

در ادامه انصاری فرد در دقیقه 45+2 یکبار تیرک دروازه حریف را هم لرزاند اما نیمه نخست با یک گل به سود ملی پوشان کشورمان به پایان رسید. نیمه نخست با نتیجه یک بر صفر به سود ایران به پایان رسید.

در نیمه دوم هم ملی پوشان ایران صاحب توپ و میدان بودند و هنگ کنگ به دنبال استفاده از ضد حملات بود. حملات ملی پوشان ادامه داشت تا دقیقه 54 که آزمون با یک پاس در عرض جهانبخش مقابل دروازه هنگ کنگ به انصاری  فرد رسید و او هم با ضربه‌ای دقیق گل دوم ایران را وارد دروازه این تیم کرد.

در ادامه ملی پوشان ایران همچنان صاحب توپ و میدان بودند اما حملات پردامنه بازیکنان ایران و 10 کرنر آنها بیش از 2 گل برای کشورمان ثمر نداشت و تیم ایران در نهایت این بازی را که با قضاوت اماماتو یودای ژاپنی همراه بود با نتیجه 2 بر صفر به سود خود پایان داد.

همانگونه که پیش از این دیدار پیش بینی می شد مقابل یوزهای ایران حرفی برای گفتن نداشتند و تنها یکی دو حمله توانستند روی دروازه داشته باشند که با واکنش خوب بیرانوند راه به جایی نبردند و ویلموتس در نخستین حضور رسمی روی نیمکت ایران موفق شد تیمش را به پیروزی برساند.

با این نتیجه ملی پوشان ایران با کسب 3 امتیاز و به واسطه یک بازی کمتر در رده دوم جدول گروه c قرار گرفتند. بحرین باتوجه به برد یک گله مقابل کامبوج با 4 امتیاز از دو بازی موقتا صدرنشین این گروه شد.

گفتنی است، تیم ملی کشورمان با تیم‌های عراق، کامبوج، بحرین و هنگ کنگ همگروه است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: