به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ علیرضا صالحی، رئیس کمیته استیناف فدراسیون فوتبال در گفتگو با خبرنگار برنا پیرامون میزان فعالیت این کمیته با توجه به بالا رفتن حجم آرای انضباطی و برخی اعتراضات به احکام گفت: هنوز زود است که بخواهیم در این باره صحبت کنیم چراکه پس از ابلاغ رای نه اعلام آن، افراد مدت زمان خاصی برای اعتراض دارند. البته با مصاحبه و هرگونه صحبت، اعتراض و حتی بیانیه و نامه زدن در فضای مجازی نمی‌توان به احکام هر کمیته‌ای از تعیین وضعیت گرفته تا اخلاق و انضباطی به صورت قانونی اعتراض کرد. استیناف یک مرحله قانونی است که افراد باید با پرداخت وجهی بابت رسیدگی و حضور در این کمیته و ارائه مکتوب به آرا اعتراض کنند و در آن صورت پرونده تشکیل و به آن رسیدگی می‌شود.

وی افزود: برخی مدیران با مصاحبه‌های جنجالی خود زمینه استحکاک و جوسازی‌های بعدی را درپی دارد. مدیر حکم را ناعادلانه می‌خواند و بعد در بازی بعدی با یک سوت داور بازیکن که ذهنیتش براساس صحبت‌های بی پایه مدیر تحت تاثیر قرار گرفته اعتراض می‌کند و دچار استرس می‌شود. این استرس از درون زمین روی سکوها می‌رود و باعث فحاشی و ایجاد التهاب بیشتر می‌شود.

رئیس کمیته استیناف پیرامون رای دادگاه عالی ورزش cas درباره پرونده سوپرجام و صحبت‌های مسئولان این باشگاه در این باره عنوان کرد: ما بر اساس اعتراض استقلال در این پرونده رای دادیم. بر همین اساس رای کمیته استیناف که رای قبلی را مورد تائید قرار داده بود. البته اعتراض به حکم استیناف حق قانونی باشگاه استقلال بود که از آن استفاده کرد. در نهایت cas رای کمیته استیناف را تائید کرد. حال اینکه بعد از این رای افراد از کلمه رای ناعادلانه استفاده کنند، فرار رو به جلو است و شاید هم برای کم کردن فشارها باشد اما این جمله عادلانه نیست. این همان موضوعی است که بنده پیش از این به آن اشاره کردم و در نهایت باعث التهاب بیشتر برای خود باشگاه می‌شود و هیچ فایده‌ای ندارد مگر اینکه دیدگاه افرادی را که اطلاعات دقیق ندارند را نسبت به قانون مخدوش می‌کنند.

صالحی گفت: شما بر اساس چه دلیلی و قانونی حکم را که بی‌طرف‌ترین و معتبرترین دادگاه بین المللی ورزش تائید کرده ناعادلانه می‌خوانید، قاضی بر اساس موارد قانونی رای را صادر کرده شما مگر قاضی هستید؟ درک این موضوع که تمام آرای قضایی در فدراسیون حداقل با حضور سه عضو کمیته‌ها صادر می‌شود و در مواردی بسیاری تمام اعضا پای حکم را امضا می‌کنند. یا دوستان معنای کلماتی را که می‌گویند نمی‌دانند یا متاسفانه به هر دلیلی نمی‌خواهند بپذیرند حق با آنها نیست.

رئیس بالاترین مرجع قضایی فدراسیون در پایان با تاکید بر اینکه فشار آوردن از طریق فضای مجازی فایده نخواهد داشت و فقط مشکلات افراد و تیمش را بیشتر می‌کنند و فرهنگ احترام به قانون باید در فوتبال ما نهادینه شود، افزود: این اتفاقات ناخوشایند، شایسته و زیبنده مردمان سرزمین‌مان نیست. مردمانی که دارای فرهنگی کهن و اسلامی هستند که همواره در تبلیغ منشور اخلاقی و روحیه صلح‌طلبی، زبانزد جهانیان بوده و خواهد بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: