به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ امیرحسین فتحی، مدیرعامل باشگاه استقلال، درباره بحث واگذاری سرخابی‌ها به بخش خصوصی و جلسه‌ای که با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد، درگفتگو با خبرنگار برنا اظهار داشت: بحث واگذاری دو باشگاه با یک اراده بسیار جدی از سوی وزارت ورزش در حال پیگیری است. این جلسه‌ای که برگزار شد سیزدهیمن جلسه‌ای بود که برگزار کردیم، تقریبا هفته‌ای دو جلسه را در خدمت دوستان بودیم. آقای تقی‌زاده به نمایندگی از وزیر ورزش در جلسه حضور دارند. تقریبا یک خط در میان خود دکتر سلطانی‌فر هم به خاطر  حساسیت موضوع و اراده جدی که این بزرگوار دارند پیگیر این موضوع هستند. کار به مرحله جدی‌تر رسیده و هر دو باشگاه 2 کارگزار و 2 مسئول پیگیری این کار را معرفی کردند. هم باشگاه استقلال و هم باشگاه پرسپولیس مقرر شده جلسات تخصصی‌تر را با این دو دو کارگزار برگزار کنیم.

وی در ادامه افزود: با حضور وزارت ورزش و جوانان و دوستان‌مان در سازمان بورس و سازمان خصوصی‌سازی این کار را به طور جدی پیگیر هستیم و ان‌شاءالله بتوانیم این کار بزرگ را در سال جاری به انجام برسانیم که به نظر من یک اتفاق بسیار بزرگ برای این دو باشگاه است. کاری که در دنیای فوتبال ده‌ها سال است که اتفاق افتاده امیدواریم که در زمان مدیریت ما این اتفاق بیفتد و باشگاه‌ها به سمت و سویی بروند که در دنیای فوتبال جایگاه خودشان را پیدا کنند.

فتحی در پاسخ به این سوال که چه موانعی برسر راه خصوصی‌سازی این دو باشگاه وجود دارد؟ خاطرنشان کرد: موانع بر سر راه ما موانعی است که اصولا در جهت خصوصی‌سازی هر کارخانه و شرکتی اتفاق می‌افتد. باید یک سری پیش فرض‌ها و پیش‌گفتارهایی وجود داشته باشد، استقلال و پرسپولیس هم از این شمول مستثنی نیستند و باید حتما مواردی قبلا رعایت شود. موانع برسر راه باشگاه استقلال تبدیل شرکت سهامی خاص به سهامی عام، شفافیت مالی و بحث دیون باشگاه‌ها، بحث مالیات‌ها و بدهی‌ها و طلب‌ها و ارزش‌گذاری برند و مسائلی که در حوزه تخصصی سازمان بورس و سازمان خصوصی‌سازی است. باشگاه با هماهنگی اداره کل حقوقی و املاک وزارت ورزش با همکاری و تعامل این اداره کل در جهت میل به این اهداف و تمهیدات این مقدمات کار را پیش  خواهد برد که بتوانیم به زودی به این مهم دست پیدا کنیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال درخصوص موفقیت‌های اخیر آبی‌پوشان و عملکرد استراماچونی گفت: اگر هواداران عزیز ما به یاد داشته باشند که قطعا خاطرشان است من اول فصل این نوید را داده بودم که این تیم با حمایت و صبر و حوصله قطعا نتیجه خواهد گرفت. ما یک مربی را آوردیم با علم و دانش و آگاهی و مطالعه. اگر هواداران حمایت کنند من معتقدم این استقلال باز هم  جای رشد دارد و روزهای خوب و بهتری را در انتظار باشگاه استقلال می‌بینم. متأسفانه برخلاف نظراتی که برخی دوستان دارند و سعی می‌کردند از اول فصل به هواداران القا کنند رابطه بسیار خوبی بین بنده و کادر فنی به خصوص استراماچونی برقرار نیست ولی همه شاهد هستند که هیچ‌گونه مشکلی ما نداریم. دو سه ماهی است که با توجه به نیاز استراماچونی به یک مهاجم ما پیگیر یک مهاجم هستیم. او نظراتی را داشت و گزینه‌هایی را معرفی کرد و در حال بررسی هستیم که اگر به نتیجه نهایی برسیم ان‌شاءالله اعلام خواهیم کرد.

وی ادامه داد: باشگاه استقلال به لطف خدا و به حمایت هواداران پرشور روز به روز بهتر خواهد شد و امیدواریم که مثل بازی‌های گذشته که روند صعودی داشتیم جلوی تیم خوب و یکدست صنعت نفت هم یک بازی بسیار خوبی برگزار کنیم. ما برای اینکه هواداران به صورت حداکثری در استادیوم حضور داشته باشند تقریبا بلیت‌ها را نصف قیمت کردیم و نیم‌بها عرضه می‌کنیم. با هماهنگی شرکت توسعه که متولی فروش بلیت است هماهنگ کردیم و قرار شد تا نیم ساعت قبل از بازی هم اینها بتوانند به بلیت‌فروشی ادامه دهند که هواداران ما چون شب تعطیل هم هست بتوانند با حضور حداکثری‌شان کنار ما باشند. یک بحث دیگری هم بود برای بازی سه شنبه تغییر ساعت بازی بود که ما از سازمان لیگ تقاضا کردیم که اگر می‌توانند بازی را ساعت 6 برگزار کنند که متأسفانه با توجه به اینکه شب شهادت است مجوز برگزاری بعد از اذان مغرب را ندادند. متأسفانه علی‌رغم درخواست و اصرار ما سازمان لیگ هم نتوانست این کار را انجام دهد ولی من باز هم از هواداران خواهش می‌کنم کنار ما باشند و تیم را  تشویق کنند که ان‌شاءالله تیم به جایگاه واقعی خودش برسد.

فتحی در پایان درخصوص برد پرگل آبی‌پوشان مقابل تراکتور گفت: خدا را شاکریم و ممنونم از لطف همه هواداران که ما را تنها نگذاشتند در فضای مجازی و کنار تیم‌شان بودند. من جا دارد به تک‌تک بچه‌ها و کادر فنی تبریک بگویم. واقعا بچه‌های ما  از جان مایه گذاشتند با  همدلی و اتحاد توانستند این بازی را با رعایت مسائل فنی و گوش دادن به نظرات تاکتیکی مربی تیم بازی را ببرند. این برد پرگل برای ما قابل پیش‌بینی بود چون تیم‌ ما بسیار خوب کار می‌کرد و روحیه بسیار خوبی داشت. امیدواریم ما هم بتوانیم مشکلات بچه‌ها را حل کنیم و درصدد رفع مشکلات مالی بچه‌ها هستیم. ما مشکلات عدیده مالی داریم که امیدواریم با هماهنگی بین خودمان با پیگیری‌های مستمری که هر شب داریم با اعضای هیات مدیره‌ با کمک اسپانسرهایمان ان‌شاءالله بتوانیم مشکلات مالی را برطرف کنیم که بچه‌ها بدون دغدغه فقط به بازی‌شان برسند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: