به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ هفته سیزدهم لیگ برتر که از دیروز با دو تساوی برگزار شد امروز با برگزاری شش دیدار به پایان خواهد رسید و دیدارهای حساسی برگزار می‌شود. بی‌تردید در نخستین بازی امروز شاهد حساس‌ترین جدال این هفته خواهیم بود، گل محمدی و شهر خودرو در تهران به مصاف استراماچونی و استقلال خواهد رفت.

جدال شش امتیازی در آزادی

استقلال تهران- شهر خودرو مشهد-  ساعت ۱۵- ورزشگاه آزادی تهران

جذاب‌ترین بازی هفته بین تیم‌های دوم و سوم لیگ برگزار می‌شود. استقلال تهران و شهر خودرو که به ترتیب با ۲۲ و ۲۳ امتیاز در رده دوم و سوم جدول قرار دارند می‌خواهند با کسب سه امتیاز این دیدار و توقف احتمالی سپاهان برابر نساجی به صدر برسند.

آندره‌آ استراماچونی پس از شش پیروزی متوالی در آخرین دقایق دیدار با سپاهان از کسب هفتمین برد خود ناکام ماند و البته شاگردان یحیی گل محمدی هم با متحمل شدن دومین باخت فصل در خانه صدر جدول را تقدیم سپاهان کردند. از تقابل‌های جالب این بازی می‌توان به قرار گرفتن مهدی رحمتی مقابل استقلال اشاره کرد. کاپیتان سال‌های قبل آبی‌ها که در نقل و انتقلات پیش فصل از این تیم جدا شد انگیزه‌های زیادی برای کلین شیت مقابل بهترین خط حمله لیگ و مهاجمان زهرداری مانند مهدی قائدی و شیخ دیاباته دارد.

سیاوش یزدانی، میلاد زکی‌پور، فرشید باقری به دلیل آسیب دیدگی دیدار با شهرخودرو را از دست داده‌اند و سباستین لتو مربی آرژانتینی هم به دلیل محرومیت نمی‌تواند روی نیمکت این تیم بنشیند. موضوع رسیدن دیاباته به این بازی نیز هنوز مشخص نیست، گفته می‌شود او با مسکن می‌تواند در این دیدار بازی کند، البته او دیروز به جای تمرین هم چنین در تیم مشهدی هم سروش رفیعی هم به دلیل محرومیت و محمد آقاجانپور به دلیل مصدومیت نمی‌توانند بازی کنند.

داور: اشکان خورشیدی

کمک‌ها: محمدرضا ابوالفضلی – سعید علی نژادیان

کمک داوران اضافی: علی بای – سیدعلی اصغر مومنی

داور چهارم: محمد عطایی

ناظر: حسین عسگری

بازگشت تراکتور بعد از یک ماه به لیگ برتر

تراکتور تبریز- شاهین شهرداری بوشهر- ساعت 15:30 -ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز

شاگردان مصطفی دنیزلی پس از سه باخت متوالی و یک ماه بازی نکردن در لیگ برتر در دیدار خانگی مقابل قعرنشین لیگ یعنی شاهین شهرداری بوشهر قرار می‌گیرند و می‌خواهند با پیروزی در این بازی به وضعیت نه چندان مناسب شان در جدول سر و سامانی داده و پس از مدت‌ها به جمع مدعیان باز گردند. تراکتور که با ۱۷ امتیاز در رده هشتم قرار گرفته در صورت بردن این بازی و توقف پرسپولیس، صنعت نفت، فولاد و نفت مسجد سلیمان به رتبه چهارم صعود می‌کند.

البته شاهین هم که از زمان روی کارآمدن میشو کریستیچویچ، هنوز باختی نداشته و ۲ تساوی به دست آورده می‌تواند با خلق شگفتی در خانه پرشور‌ها و ثبت اولین برد خود برابر تراکتور، جایگاهش را یک رده ارتقا داده و به رتبه پانزدهم صعود کند. بوشهری‌ها نمی‌توانند در این بازی از مصطفی احمدی به دلیل محرومیت استفاده کنند. تراکتوری‌ها هم رضا اسدی و حامد حسین علی زاده به همین دلیل در اختیار ندارند.

داور: سیدرضا مهدوی

کمک ها: امیررضا آشور ماهانی – هیوا بهمنی

کمک داوران اضافی: سعاد وفاپیشه – کیوان علی محمدی

داور چهارم: رامین بابایی

ناظر: حسین نجاتی

آقا معلم به دنبال کسب نخستین پیروزی برای سیرجانی‌ها در لیگ

گل گهر سیرجان- نفت مسجد سلیمان- ساعت ۱۶- ورزشگاه امام علی سیرجان

نماینده سیرجان پس از حضور مجید جلالی هم تاکنون نتوانسته اند در لیگ برتر پیروز شود و  برای شکست این طلسم کار فوق العاده سختی مقابل یکی از تیم‌های بدون باخت فصل یعنی نفت مسجد سلیمان دارند. تیم مهدی تارتار که این فصل نام خود را در قامت یک شگفتی ساز بزرگ مطرح کرده است، در ۱۲ بازی ابتدایی اش ۳ برد و ۹ مساوی کسب کرده و با ۱۸ امتیاز در رده هفتم قرار دارد. نفتی‌های مسجد سلیمان که پس از سپاهان و شهرخودرو، سومین خط دفاع برتر لیگ را در اختیار دارند، با هدف برد به مصاف حریف رده پانزدهمی و ۵ امتیازی شان می‌روند. در این حالت امکان دارد این تیم حتی تا رده چهارم هم صعود کند. در سوی مقابل باخت نفت اگر با برتری تراکتور برابر شاهین همراه شود، تیم شهر اولین‌ها را تا رده هشتم پایین می‌آورد.

در سوی مقابل گل گهر اگر بتواند سه امتیاز را برای اولین بار به حساب خود واریز کند هم نمی‌تواند از پله‌ای که اکنون روی آن قرار گرفته بالاتر بیاید، اما در صورت باخت به حریف حتی احتمال دارد به قعر جدول بچسبد.

داور: موعود بنیادی فر

کمک ها: علی میرزابیگی – قهرمان نجفی

کمک داوران اضافی: احمد محمدی – میثم حیدری

داور چهارم: بهمن عبداللهی

ناظر: ایرج نظری

نساجی به دنبال برد پس از هشت بازی

نساجی مازندران- سپاهان اصفهان- ساعت ۱۶- ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر

سپاهان پس از فرار کردن از مهلکه شکست مقابل استقلال و کسب یک امتیاز این بازی که بار دیگر سبب صعود شاگردان امیر قلعه نویی به صدر جدول شد، در یک بازی سخت دیگر میهمان نساجی است. تیم رده دوازدهمی لیگ که قصد دارد برابر صدرنشین کار بزرگی انجام داده و طلسم هشت بازی بدون برد خود را بشکند.

سپاهان ۲۳ امتیازی برای حفظ جایگاهش، باید نساجی را برای اولین بار در ورزشگاه وطنی قائمشهر شکست بدهد. این تیم در صورت توقف برابر حریف مازنی، تنها به شرط ثبت تساوی در دیدار استقلال و شهرخودرو صدرنشین می‌ماند در غیر این صورت به رده دوم سقوط می‌کند.

این دیدار تقابل بهترین خط دفاعی لیگ (سپاهان) با چهارمین تیم هجومی رقابت‌ها (نساجی) است.

سجاد شهباززاده، محروم سپاهان در این بازی است و محمدرضا حسینی هم بازیکن مصدوم زردپوشان دیار نصف جهان محسوب می‌شود. وضعیت محمدمهدی نظری آسیب دیده هم برای همراهی قائمشهری‌ها در این بازی مبهم است.

داور: محمدرضا اکبریان

کمک ها: آرمان اسعدی – ایوب غلامزاده

کمک داوران اضافی: یاسر همرنگ – سعید رحیمی مقدم

داور چهارم: محمدرضا مدیرروستا

ناظر: حیدر شکور

آبادانی ها به دنبال صعود به جمع چهار تیم اول

صنعت نفت آبادان- پیکان تهران- ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه- ورزشگاه تختی آبادان

تیم پیکان که با شکست از سپاهان از جام حذفی کنار رفتند، پس از ۲۸ روز بار دیگر در لیگ برتر بازی خواهند کرد. تیم حسین فرکی که با ۱۲ امتیاز روی رده دهم جدول ایستاده با حریف سر سختی به نام صنعت نفت باید جدال کند. تیمی که هفته پیش با بردن شهر خودرو، ضمن پایین کشیدن مشهدی‌ها از صدر جدول، بار دیگر خود را به قافله مدعیان نزدیک کرد. برزیلی‌های ایران امتیازشان در عدد ۱۹ با پرسپولیس و فولاد برابر است، اما به دلیل تفاضل گل کمتر در رده ششم قرار گرفته اند.شاگردان دراگان اسکوچیچ با پیروزی در این بازی خانگی فرصت دارند به رده چهارم جدول صعود کنند، اما در صورت باخت، برای حفظ رتبه شان باید منتظر باخت نفت مسجد سلیمان و توقف تراکتور بمانند در غیر این صورت به رتبه هشتم سقوط خواهند کرد.

البته پیکان هم می‌تواند با عبور از صنعت نفت و باخت ماشین سازی در این هفته خود را به رده نهم برساند. البته شکست در این بازی هم احتمال دارد این تیم را تا رده سیزدهم پایین بیاورد.

سیروان قربانی، پس از اتمام محرومیتی که از سوی کمیته اخلاق برای او اعمال شده بود بار تشخیص اسکوچیچ می‌تواند بار دیگر برای صنعت نفت بازی کند. تنها مصدوم پیکان هم امیرحسین ناییجی است.

داور: علی صفایی

کمک ها: علیرضا ایلدروم – یوسف مغروری

کمک داوران اضافی: حسین زمانی – علی ابراهیمی

داور چهارم: محمدعلی پورمتقی

ناظر: مسعود مرادی

کالدرون به دنبال طلسم شکنی 9 ساله در فولادشهر

ذوب آهن اصفهان- پرسپولیس تهران- ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه- ورزشگاه فولاد شهر اصفهان

آخرین دیدار این هفته را هم می‌توان یکی دیگر از بازی‌های مهم و حساس هفته سیزدهم تعبیر کرد. ذوب آهن با هدایت علیرضا منصوریان که همواره انگیزه زیادی مقابل پرسپولیس دارد، تنها یک هدف را دنبال می‌کند. آن هم کسب سه امتیاز است. در این وضعیت سرمربی ذوبی‌ها که به مدیران باشگاه قول داده بود از پنج بازی پایانی نیم فصل ۱۰ امتیاز کسب می‌کند، یک گام دیگر به نشستن روی نیمکت این تیم در دور برگشت نزدیک می‌شود. از طرفی پرسپولیس نمی خواهد ازجمع مدعیان قهرمانی فاصله بگیرد و برای حضور در کورس تنها دنبال کسب پیروزی است.

شاگردان گابریل کالدرون که اکنون با ۱۹ امتیاز در رده پنجم هستند جایگاه شان با بردن این بازی و شکستن طلسم ۹ ساله نبردن در فولاد شهر، تغییر نمی‌کند، اما باخت به تیم علی منصور این تیم را حتی تا رتبه هشتم پایین می‌آورد. در سوی مقابل سبزپوشان اصفهانی که با ۱۱ امتیاز تیم یازدهم هستند، می‌توانند با بردن قهرمان سه فصل اخیر لیگ، تا رده دهم صعود کنند و با باخت هم احتمال دارد تا جایگاه چهاردهم پایین بیایند. بوری باکر و ماکولی کریسانتوس با تصمیم منصوریان به تمرینات ذوب آهن برگشتند، اما محمد باقر صادقی و محمد زبیر نیک نفس همچنان جایی در این تیم ندارند. پرسپولیس هم برای این دیدار مصدوم یا محروم ندارد.

داور: بیژن حیدری

کمک ها: محمدرضا منصوری – فرهاد مروجی

کمک داوران اضافی: کمیل غلامی – مرتضی منصوریان

داور چهارم: مهدی الوندی

ناظر: محسن ترکی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: