به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، حسن طباطبایی، رئیس فدراسیون کاراته، درباره عملکرد تیم‌ملی ایران در رقابت‌های کاراته وان شیلی در گفتگو با خبرنگار برنا اظهار کرد: رقابت‌های شیلی اولین مسابقاتی بود که تیم‌ملی ایران درسال 2020 در آن شرکت کرد که خوشبختانه ملی‌پوشان هم عمکلرد فوق‌العاده‌ای داشتند و موفق شدند با کسب 5 مدال طلا روی سکوی قهرمانی مسابقات با اقتدار بایستند.

او در خصوص برنامه‌های پیش روی فدراسیون جهت حفظ این عملکرد نیز توضیح داد: تیم‌ملی کاراته از سال گذشته راه پر فراز و نشیبی را تا به امروز طی کرد و پس از این هم چند مرحله از مسابقات باقی مانده است که امیدوارم با همین روند پیش برویم. در حال حاضر تمام تلاش ما این است شرایط اردوها را به خوبی برای ملی‌پوشان مهیا کنیم که احساس می‌کنم که در این مدت هم این شرایط رضایت بخش بوده، در حال حاضر برای جلوگیری از خستگی ملی‌پوشان قرار شده تیم پس از مسابقات شیلی راهی پاریس محل برگزاری مسابقات بعدی کاراته شود و در همان جا در یک کمپ یک هفته‌ای شرکت کند.

رئیس فدراسیون کاراته در مورد انتظارات از این رشته در المپیک 2020 نیز گفت: تاریخچه کاراته ایران درخشان است ما در سال 2019 بهترین عمکلرد چند سال اخیر را داشتیم و در سال 2020 هم که خیلی خوب شروع کردیم. در کنار همه این موارد ما سه دوره قهرمانی پیاپی در رقابت‌های قهرمانی جهانی را در کارنامه داریم.

وی در پایان افزود: همه این موارد نشان می‌دهد که کاراته چه در بخش بانوان و چه در بخش آقایان پتانسیل بالایی دارد. ولی در حال حاضر تمام تمرکز ما کسب سهمیه است و سپس بعد از این برای تبدیل سهمیه به مدال در المپیک که قطعا میدانی کاملا متفاوت با همه مسابقات است برنامه ریزی خواهیم کرد.

خبرنگار: فریبا جلیل خانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: