به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ علیرضا کریمی، آزاد کار خوب و آینده کشتی ایران که این روزها برای حضور مجدد در المپیک تلاش می‌کند با خبرنگار برنا گفتگویی را انجام داده که در ادامه آن را می‌خوانید:

وضعیت رشته شما در سال 98 چگونه بود؟

سالی که گذشت در کل خوب بود هم در مسابقات آسیایی توانستم مدال طلا بگیرم و هم در مسابقات جهانی توانستم نتیجه نسبتا خوب و مدال نقره به دست بیاورم. روی هم رفته سال بدی نبود و شکر خدا ان‌شاءالله سال آینده هم برای همه دوستان و برای بنده هم سال خوبی باشد.

شاید خیلی جای سوال باشد برای مردم که ورزشکاران و قهرمانان اوقات فراغت خود را چگونه می‌گذارنند؟ شما اوقات فراغت خود را چگونه می‌گذرانید؟

ما معمولا بیشتر اردو هستیم و در اردوها هم که اکثر مواقع مشغول تمرین هستیم یا استراحت می‌کنیم یا کتاب می‌خوانیم یا فیلم می‌بینم و آهنگ گوش می‌دهم و با بچه‌ها می‌رویم بیرون و دوری می‌زنیم.

آخرین فیلم یا کتاب و موسیقی چه بوده؟

آخرین کتابی که دارم می‌خوانم نامش یادم نیست حضور ذهن ندارم.

اگر کشتی را انتخاب نمی‌کردید سراغ چه رشته‌ای می‌رفتید؟

والا من خیلی به رشته‌های ورزشی دیگر علاقه ندارم و نه نگاه می‌کنم و نه دنبال می‌کنم. نمی‌دانم اصلا ورزشکار می‌شدم یا نه اگر کشتی گیر نمی‌شدم.

به جز کشتی تا به حال پایتان را به سالن ورزشی گذاشتید برای دیدن مسابقه؟

نه.

به فوتبال علاقه دارید؟

نه خیلی پیگیری نمی‌کنم و نگاه نمی‌کنم به ورزش علاقه ندارم. فوتبال هم به پلی استیشن علاقه دارم و بازی می‌کنم و پیگیرم.

چرا اکثر ورزشکاران منهای فوتبال از فوتبال دل خوشی ندارند و زیاد دوست ندارد؟

فوتبالیست‌ها را دوست دارم. به نظرم نباید مقایسه شود این موضوع چون فوتبال در همه کشورها و همه دنیا بحثش جداست با ورزش‌های دیگر ولی به نظر من چون به ورزشکاران دیگر آن طور که باید و لیاقت‌شان است بها داده نمی‌شود و حق‌شان داده نمی‌شود فکر‌می‌کنم علتش این باشد البته من نظرم این است که فوتبال بحثش جداست. طبیعی است که توجه بیشتری شود به آن چون فوتبال لیگش جذابش کرده و باعث درآمدزایی شده وگرنه تیم ملی‌اش این طور نیست.

چقدر اهل فضای مجازی هستید؟

فضای مجازی اینکه بگویم نیستم دروغ گفتم در طول روز سر می‌زنم اما سعی می‌کنم تعادل را رعایت کنم خیلی دوست ندارم بیش از حد درگیر فضای مجازی باشم در  حد تعادل خوب است.

بیشتر مخرب است یا مفید؟ مخصوصا برای ورزشکاران؟

بستگی به نوع استفاده دارد هم می‌تواند مفید باشد و هم بسیار مخرب. به عنوان مثال کسی می‌رود در پیج‌هایی در فضای مجازی که بسیار آموزنده است و مطالبی می‌تواند یاد بگیرد که به سختی می‌تواند در کتاب‌های مختلف جمع‌آوری کند اما در آنجا راحت در اختیار است. از طرفی هم اگر برود در فضاهای حاشیه‌ای و مخرب واقعا آفت کار و فعالیت به خصوص ورزشکاران ملی‌پوش می‌تواند باشد.

بهترین عیدی را از چه کسی گرفتید؟

خیلی وقت است عیدی نگرفتم ولی از پدر و مادر و اقوام گرفتم عیدی دادم. عیدی گرفتن شیرین‌تر است.

متأهلید یا مجرد؟

فعلا مجرد هستم خدا را شکر. فعلا هم قصدی ندارم تا خدا چه بخواهد شاید 2 ماه دیگر شاید 10 سال دیگر.

هدف و برنامه برای سال جدید؟

سال جدید سال المپیک است و مسابقات المپیک در پیش رو است. داریم تمرین می‌کنیم و تمام سعی و تلاشمان را می‌کنیم که انشالله در مرحله اول بتوانم ملی‌پوش شوم و دوبنده تیم‌ ملی را بر تن کنم. ان‌شاءالله از این فیلتر گذشتم بعد از آن در مسابقات المپیک توکیو بتوانم یک مدال خوشرنگ بگیرم.

آرزوی شما برای مردم ایران در سال جدید؟

برای همه مردم اول از همه آرزوی سلامتی دارم و بعد هر کسی آرزو و هدفی دارد و آنچه می‌خواهد خواسته دلی که دارد به آن برسد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: