به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ نادر سیدی در این خصوص اظهار داشت: مامورین یگان حفاظت محیط زیست استان حین گشت زنی در منطقه بازرگان شهرستان کرمان متوجه حضور دو نفر شکارچی در منطقه شدند.

او افزود: ماموران پس از پایش منطقه و طی چندین کیلومتر پیاده روی، مسیر عبور شکارچان را یافته و در مسیر ایشان قرار گرفتند پس از حدود یک ساعت، شکارچیان به محل رسیدند که مأمورین آن‌ها را متوقف و از ایشان اجزاء لاشه یک رأس قوچ وحشی، یک قبضه سلاح گلوله زنی ۲۷۰، دو دستگاه دوربین چشمی و ۱۴ عدد گلوله کشف و ضبط شد.

سیدی بیان داشت: بر اساس آخرین نرخ بهای جانوران وحشی جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار معادل دویست و پنجاه میلیون ریال تعیین شده است که این مبلغ فقط بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست بوده و علاوه بر این متهمین در دادگاه به جرم شکار غیر مجاز جانواران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا بر اساس مصوبه جدید هیات دولت به جزای نقدی از سی میلیون ریال تا پنجاه میلیون ریال محکوم خواهند شد.

او تصریح کرد: متخلفین پس از انتقال به اداره محیط زیست ضمن هاهنگی با مرجع قضایی بازداشت و جهت سیر مراحل قانونی تحویل دادسرا شدند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: