به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ سرهنگ امین یادگار نژاد در این خصوص اظهار داشت: در پی شکایت خانمی به این پلیس و اعلام اینکه مدتی پیش در فضای مجازی با شخصی که اقدام به فروش انواع لوازم منزل می کرد آشنا و از آن طریق مورد کلاهبرداری قرار گرفته است ،پرونده با موضوع کلاهبرداری مالی در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی در تشریح این پرونده افزود: شاکی در یکی از شبکه های اجتماعی با تبلیغی روبه رو شده که در زمینه فروش لوازم منزل فعالیت می کرده که جهت خرید با صاحب آگهی تماس و به منظور خرید مبلغی به حساب فروشنده واریز،ولی پس از گذشت مدت زمانی هیچ کالایی را دریافت نمی کند.

وی بیان کرد: با بررسی‌های به عمل آمده توسط کارشناسان این پلیس مشخص شد که متهم به صورت گسترده فعالیت می کند که پس از دستگیری  به بزه ارتکابی اعتراف و پرونده به همراه متهم  جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا اعزام شد.

سرهنگ یادگارنژاد در خصوص خرید های اینترنتی که امروزه به وفور دیده می شود و به تبع آن کلاهبرداری از آن رو به رشد است  از شهروندان خواست: از سایت ها و فروشگاه های مجاز اقدام به خرید کنند.

وی افزود: افراد سودجو با سوء استفاده از حسن اعتماد هم وطنان اقدام به تبلیغ و فروش کالاهای مختلف در فضای مجازی می کنند لذا می طلبد که هموطنان توصیه های پلیسی را جدی گرفته تا در دام چنین افرادی قرار نگیرند.

سرهنگ یادگار نژاد در پایان گفت: از شهروندان می خواهیم در صورت مواجهه با هرگونه موارد مجرمانه در فضای مجازی از قبیل فروشگاه های غیر مجاز آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir  بخش مرکز فوریت های سایبری، قسمت ثبت گزارشات مردمی با ما در میان بگذارند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: