به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ صدیقه مرادی با اشاره به شرایط خاص اقتصادی خانواده ها و آسیب دیدن بسیاری از خانواده ها به لحاظ اقتصادی، اظهار داشت: در سال تحصیلی 1400-1399 فقط برای پایه های ورودی شامل اول و چهارم ابتدایی و هفتم و دهم متوسطه تغییر فرم لباس داریم و سایر دانش آموزان می توانند از لباس سال قبل که تا پایان بهمن 98 هم بیشتر استفاده نشده بهره ببرند و هیچ اجباری برای تغییر لباس وجود ندارد.

وی گفت: با توجه به ارسال بخشنامه از طرف وزارت آموزش و پرورش، سازمان دانش آموزی به عنوان ناظر این امر مشخص شده تا بر عملکرد تولیدی ها نظارت داشته باشد و توجه به فرهنگ عفاف و حجاب و سبک زندگی ایرانی – اسلامی، همچنین حمایت از تولید داخل هم در تهیه لباس ها در نظر گرفته شود.

 معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کرمان، ضمن تشکر از تولیدی های لباس فرم مدارس، افزود: هدف ما این است که دانش آموز در این لباس احساس آرامش کند و خانواده ها به راحتی بتوانند آن را تهیه کنند.

مرادی با بیان این که استفاده از لباس فرم به این دلیل است که فاصله ی طبقاتی برداشته شود و دانش آموزان دچار لطمه ی روحی نشوند، خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش جنبه تربیتی و پرورشی تهیه لباس را در نظر دارد و دنبال منافع اقتصادی نیست و جنبه بهداشتی پارچه ها و لباس ها هم به علت شیوع بیماری کرونا باید رعایت شود، زیرا سلامتی دانش آموز برای ما از هر چیز مهم تر است.

وی تصریح کرد: خرید و فروش پارچه، وظیفه ی آموزش و پرورش نیست ولی در خصوص کیفیت پارچه حتما نظر خواهد داد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کرمان، ضمن تاکید بر تحویل به موقع لباس های فرم دانش آموزان، گفت: تهیه فرم لباس برای بعضی خانواده ها سخت شده لذا باید تلاش کنیم تا رعایت کامل انصاف، مهربانی و همدلی را در ارتباط با خانواده ها داشته باشیم.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: