به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمد جواد فدایی استاندار کرمان در آیین کلنگ زنی این مدرسه خیر ساز گفت: ۴۰ درصد از هزینه های جاری آموزش و پرورش استان در سال ۹۸ توسط خیران پرداخت شده است.

وی از رشد سه برابری جذب مشارکت های مردمی در آموزش و پرورش استان در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ خبر داد و افزود: حضور خیران در فعالیت ها و برنامه های آموزش و پرورش استان چشمگیر و بی نظیر است.

فدایی با اشاره به تحصیل بیش از ۳۴ هزار دانش آموز تبعه خارجی در استان خاطر نشان کرد: نباید هیچ تفاوتی بین دانش آموزان افغانی و  دانش آموزان ایرانی وجود داشته باشد.

استاندار کرمان از افتتاح و بهره برداری از یک هزار کلاس درس تا پایان سال جاری در استان خبر داد.

بر پایه این گزارش، عملیات ساخت اولین مدرسه از ۱۲۰مدرسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان و موسسه خیریه مهر گیتی بر اساس تفاهم نامه با زیر بنای ۲ هزار و ۲۰۰ متر مربع در زمینی به مساحت ۴ هزار و ۵۰۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آغاز شد.

گفتنی است: آیین کلنگ زنی این مدرسه ۲۴ کلاسه با حضور استاندار کرمان، سفیر کشور افغانستان، مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان و جمعی از مسئولان و خیران کلنگ احداث این  مدرسه خیر ساز در روستای شرف آباد از توابع شهر کرمان برگزار شد

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: