به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمدرضا نژادحیدری در این خصوص افزود: بر اساس مذاکره انجام شده با یکی از بانک‌ها امکان واگذاری تسهیلات به خبرنگاران عضو خانه مطبوعات کرمان فراهم شده است.

وی با بیان اینکه در مجموع به ۱۰۰ نفر از اعضای خانه مطبوعات کرمان تسهیلات ۱۰۰ میلیون ریالی اعطا می شود تصریح کرد: نام‌نویسی از اعضا برای پرداخت این تسهیلات از امروز آغاز می‌شود و اعضای خانه مطبوعات می‌توانند به صورت تلفنی به منظور دریافت این تسهیلات نام نویسی کنند.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان کرمان ادامه داد: اگر تعداد متقاضیان دریافت تسهیلات بیش از ۱۰۰ نفر باشد به قید قرعه ۱۰۰ نفر انتخاب خواهند شد و در صورتی که تعداد متقاضیان کمتر از ۱۰۰ نفر باشند به ترتیب به افراد ثبت‌ نام شده تسهیلات پرداخت می‌شود.

نژادحیدری در خصوص شرایط پرداخت این تسهیلات گفت: یکسری از شرایط مربوط به بانک است و خانه مطبوعات نیز برای پرداخت این تسهیلات یک شرط دارد.

وی در تشریح شرط خانه مطبوعات برای اعطای تسهیلات به خبرنگارا کرمانی گفت: به منظور رعایت عدالت میان اعضای فعال و غیرفعال اولویت در دریافت این تسهیلات با اعضایی است که ضریب انتشار رسانه آنها بیش از ۵۰ درصد داشته باشد.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان کرمان همچنین به شرایط بانک برای پرداخت تسهیلات اشاره کرد و گفت: دریافت کننده تسهیلات و ضامن وی نباید دارای بدهی جاری به سیستم بانکی کشور و همچنین چک برگشتی باشند.

نژادحیدری افزود: دریافت این تسهیلات تنها به یک ضامن کارمند دولت نیاز دارد و مدت زمان بازپرداخت آن ۳۶ ماهه خواهد بود.

وی ادامه داد: اسامی دریافت کنندگان تسهیلات به صورت ماهانه از سوی خانه مطبوعات کرمان به بانک عامل ارسال می‌شود.

مدیرعامل خانه مطبوعات در پاسخ به این سئوال که با توجه به اینکه خانه مطبوعات تعداد زیادی عضو دارد پرداخت تسهیلات ماهانه به ۱۰ نفر را چگونه ارزیابی می‌کنید گفت: فعلا این امکان برای خانه فراهم شده و ما علاقمندیم از این ظرفیت استفاده کنیم لذا تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا بتوانیم ماهانه افراد بیشتری را برای دریافت تسهیلات معرفی کنیم.

وی گفت: متقاضیان دریافت تسهیلات ۱۰۰ میلیون ریالی برای ثبت نام با شماره ۳۲۴۶۰۹۸۳ تماس حاصل کنند.

نژادحیدری اظهار داشت: این تسهیلات مربوط به خبرنگاران است و تسهیلاتی که با دستور استاندار قرار است به رسانه‌ها پرداخت شود در دست پیگیری است که در صورت نهائی شدن درباره آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

ارائه خدمات حقوقی به رسانه‌ها

مدیرعامل خانه مطبوعات کرمان در بخش دیگری از سخنان خود از ارائه خدمات حقوقی به اهالی مطبوعات این استان خبر داد و گفت: به منظور حمایت و پشتیبانی حقوقی از رسانه‌ها، خانه مطبوعات وکیلی را انتخاب کرده تا به صورت رایگان وکالت رسانه‌ها در محاکم مطبوعاتی را برعهده بگیرد.

نژادحیدری با بیان اینکه تعداد پرونده‌های مطبوعاتی استان کرمان زیاد نیست افزود: امیدواریم هیچگاه نیازی به حضور رسانه‌ها در دادگاه نباشد، اما در صورت ضرورت رسانه‌ها می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

وی با تاکید بر اینکه ارائه این خدمت به مطبوعات به منزله دفاع از اقدامات منتهی به تعقیب قضائی نیست بلکه تلاش در راستای رعایت حقوق قانونی متهمان پرونده‌های مطبوعاتی است تاکید کرد: بخشی از پرونده‌های مطبوعاتی ناشی از سوتفاهم و بخش دیگری نشات گرفته از تسلط نداشتن خبرنگاران به حدود و حقوق مطبوعات است که امیدواریم با انتخاب وکیل و مشاور حقوقی این مشکل برطرف شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: