به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ عباس صادق زاده در دیدار با شهردار و اعضای شورای شهر ضمن تشکر و قدردانی از شورای شهر و شهرداری به واسطه اهتمام و توجه ویژه‌ای که به مسایل اجتماعی دارند، تصریح کرد: با توجه به مسایل و مشکلاتی که جامعه امروز با آن موجه است، می‌طلبد که بیش از پیش به حوزه اجتماعی توجه داشته باشیم و بطور تخصصی به مباحث حوزه اجتماعی ورود کنیم.

صادق زاده افزود: امروز مردم بیش از تامین نیاز‌های معیشتی به برنامه ریزی در حوزه اجتماعی نیاز دارند و برنامه ریزی دقیق و حساب شده در این زمینه برای توانمند سازی جامعه امری مهم و ضروری است.

وی حضور نخبگان و تدوین برنامه‌ها و ساز و کار‌هایی که بتواند مسایل اجتماعی را در جامعه ساماندهی کند را بسیار مهم و کارساز دانست و بر ضرورت توجه به مسائل روز جامعه با رویکرد علمی و جامعه شناسانه تاکید کرد.

صادق زاده در ادامه با تاکید بر ضرورت توجه به مسایل و مشکلات اجتماعی که مردم با آن رو به رو هستند، به طرح «پازل همدلی» اشاره کرد و اظهار داشت: این طرح با محوریت تهیه و توزیع نوشت افزار جهت ارائه به دانش آموزان نیازمند و بی بضاعت تدوین شده است و در واقع این طرح رویکرد مشارکتی مردم در جامعه را تقویت می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: هدف مهم این طرح این است تا ظرفیتی را ایجاد کنیم که هر کسی با هر توان و امکانی بتواند مشارکت و نام خود را در این مجموعه ثبت کند.

صادق زاده تصریح کرد: در این زمینه می‌توانیم با همدلی و تعامل با یکدیگر، اقدامات موثرتری در زمینه حمایت از دانش آموزان نیازمند انجام دهیم.

وی خاطر نشان کرد: شهرداری در این دوره بیش از هر دوره‌ای به مسایل اجتماعی به صورت عملیاتی توجه داشته است و تشکیل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بیانگر همین موضوع است و خوشبختانه گام‌های خوبی در زمینه مسایل اجتماعی در این دوره از شورا و شهرداری برداشته شده است.

صادق زاده ادامه داد: سازمان بهزیستی این آمادگی را دارد که با همکاری  و تعامل با شهرداری، اقدامات موثر و ماندگاری در حوزه اجتماعی انجام دهد.

وی افزود: بهزیستی و شهرداری می توانند با تعامل و تفاهم قدم‌های مثبتی رادر حوزه کودکان کار، معتادان متجاهر، متکدیان و حل مشکلات و معضلات آن‌ها بردارند.

صادق زاده همچنین پیشنهاد تشکیل اورژانس اجتماعی مشترک با شهرداری در حوزه مداخله در آسیب‌های اجتماعی را ارائه نمود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: