به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمدصادق بصیری، در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان کرمان با اشاره به اینکه برگزاری هرگونه اجتماع و مراسم فرهنگی به صورت حضوری در استان کرمان ممنوع است افزود: «در جلسات نیز نباید بیش از ۱۵ نفر حضور داشته باشند».

وی با اشاره به تعداد مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا در استان کرمان اظهار کرد: «در استان کرمان به لحاظ شیوع ویروس کرونا، دیگر شهر سفیدی نداریم و تمامی شهرهای استان در وضعیت زرد، نارنجی، قرمز و مشکی (شهرهای فوق حاد) قرار دارند لذا باید مصوبات ستاد استانی و ملی مقابله با کرونا به صورت جدی اجرایی شود».

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان وجود سیستم تهویه مناسب را یکی از عوامل مهم در کنترل ویروس کرونا دانست و بیان کرد: «قرارگاه کرونا به امر رهبری در کشور تشکیل شده است و امروز نیز وزیر کشور اعلام کردند با تشکیل و راه‌اندازی قرارگاه کرونا، در ارکان ستاد مقابله با کرونا تغییری ایجاد نمی‌شود و استان‌ها باید هر هفته گزارش استان خود را به دبیرخانه این قرارگاه ارسال کنند».

جانشین ستاد استانی مقابله با کرونا ادامه داد: «محورهای گزارش ستاد مقابله با کرونا استان کرمان که به قرارگاه کرونا باید ارسال شود شامل اجراییات کامل مصوبات ستاد ملی، دلایل عدم اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا در استان ها، موانع اجرای مصوبات ستاد ملی و همچنین مصوبات بومی استان در ستاد مقابله با کرونای استان ها خواهد بود».

بصیری با اشاره به سایر مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: «مقرر شد از ۲۰ آبان تا ۲۰ آذر به مدت یک ماه در کلیه مراکز استان ها و شهرستان‌ها گروه‌های شغلی ۳ و ۴ همچنان تعطیل باشند و گروه شغلی ۲ نیز از ۲۰ آبان تا ۲۰ آذر به صورت محدود فعالیت داشته باشند».

وی ادامه داد: «رفت و آمد خودروهای شخصی در مراکز استان‌ها و شهرستان‌های بالای ۲۰۰ هزار نفر از ۲۴ آبان به مدت یک ماه از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد محدود خواهد شد که در این راستا مستثنیاتی نیز وجود دارد که متعاقبا اعلام خواهد شد».

بصیری با تاکید برآنکه محدودیت‌های صنوف را باید ادامه دهیم، تصریح کرد: «تعطیلی گروه‌های شغلی ۲و ۳ و ۴ فعلا در شهرهای بافت، بردسیر، سیرجان، زرند، رفسنجان و شهربابک تا ۳۰ آبان تمدید خواهد شد و فعالیت گروه شغلی ۲ در بقیه شهرستان‌ها و مرکز استان تا ۳۰ آبان تا ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه باشد».

جانشین ستاد استانی مقابله با کرونا با تاکید برآنکه بانک‌های استان از ۲۰ آبان به مدت یک هفته تعطیل خواهند بود، اظهار کرد: «پذیرش حضوری ارباب رجوع در تمامی سازمان‌ها و ادارات استان کرمان به جزء ادارات قضایی، درمانی و امدادی از ۲۰ آبان به مدت یک هفته ممنوع خواهد بود و ارائه خدمات به مشتریان و ارباب رجوع به صورت پستی یا تلفنی باید صورت گیرد و فقط برای شهرداری باید تصمیم‌گیری شود».

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: