به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ ماشاالله میرزاحسینی در نشست شورای معاونان آموزش و پرورش استان کرمان با مدیران و روسای آموزش و پرورش استان که به صورت مجازی برگزار شد، از اجرای طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان (کوچ) در استان خبر داد و افزود: در سال تحصیلی جاری، تمام دانش‌آموزان استان تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرند و از خدمات آن بهرمنده می‌شوند.

وی با اشاره به این که طرح کوچ در ۳ فاز اجرایی می شود، گفت: در فاز اول غربالگری اولیه را داریم که قد و وزن دانش‌آموزان اندازه گیری می‌شود، پس از ثبت اطلاعات دانش‌آموزان، کارنامه‌ای صادر خواهد شد و در فاز دوم، دانش‌آموزان چاق و دارای اضافه وزن به بخش مشاوره تغذیه ارجاع داده می‌شوند و از خدمات مشاوره‌ای و آموزش‌های مرتبط با سبک زندگی سالم استفاده می‌کنند و تحت مراقبت قرار می‌گیرند.

میرزاحسینی افزود: در پایان و در فاز سوم طرح، غربالگری انجام می‌شود و قد و وزن دانش‌آموزان اندازه‌گیری و داده‌های به دست آمده در اختیار مسئولان قرار می‌گیرد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان با بیان این که  ‌عوامل مدرسه و خانواده در اجرای این طرح نقشی اساسی دارند و امسال نقش خانواده‌ها بسیار مهم‌تر است؛ زیرا به دلیل شیوع کرونا، حضور فیزیکی دانش‌آموزان را در مدرسه نداریم، گفت: معاونان اجرایی مدارس سراسر استان موظف اند اطلاعات مربوط به قد و وزن دانش آموزان را از طریق پیامک از والدین دریافت و در سامانه "سناد" بارگذاری کنند.

میرزا حسینی از ثبت اطلاعات قد و وزن ۴۸ درصد دانش آموزان استان در سامانه سناد خبر داد و افزود: مهلت ثبت اطلاعات مربوط به قد و وزن دانش آموزان در سامانه سناد تا 22 آبان 99 تمدید شده است.

وی افزود: در کانال‌های تربیت بدنی و سلامت در شبکه‌ شاد، پیام‌های مربوط به سبک زندگی فعال و پویا تبلیغ می‌شوند، با توجه به عدم حضور فیزیکی دانش‌آموزان در مدرسه، از طریق شبکه‌ شاد مطالب و پیام‌ها ارسال می‌شود، همچنین فعالیت‌ های معلمان تربیت بدنی و مراقبان سلامت از این طریق رصد خواهند شد که امیدواریم خانواده‌ها در این زمینه خود را مسئول بدانند و برای کمک به خودشان با ما همکاری داشته باشند تا نتیجه‌ی خوبی حاصل شود.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: