به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ سیدمهران عالم‌زاده در نشست پیگیری پروژه‌های عمرانی شهر کرمان که به‌دلیل شیوع کرونا به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، افزود: مسیر آرامستان جدید به همت معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی و سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری تا اولین گلبرگ آرامستان زیرسازی شده و میدان هم باید توسط پیمانکار زیرسازی شود.

شهردار کرمان بیان کرد: تعداد 500 قبر پیش‌ساخته آمادۀ تحویل است که پس از تکمیل آسفالت، تحویل و نصب می‌شوند.

عالم‌زاده در خصوص طرح احداث پارکینگ مکانیزه، انتخاب پارکینگ کلینیک بعثت را برای این منظور، مناسب دانست و افزود: از سایر شهرهایی که با پیمانکار موردنظر قرارداد داشته‌اند، استعلام گرفته شود و در صورت رضایت از عملکرد آن، در خصوص احداث پارکینگ مکانیزه، سریع‌تر اقدام شود.

وی درخصوص طراحی مسیرهای دوچرخه در مناطق پنج‌گانۀ شهر کرمان با اشاره به مصوبۀ شورای ترافیک مبنی بر امکان‌سنجی توسط شهرداری در رابطه با مسیرهای دوچرخه موجود در طرح جامع، ادامه داد: برخی از مسیرهای مشخص‌شده در طرح جامع مانند خیابان استقلال، ممکن است به‌دلیل ساخت تقاطع‌های غیرهم‌سطح در سال‌های اخیر، قابلیت اجرا نداشته باشند؛ بنابراین، لازم است با کارِ کارشناسی، مسیرهای جایگزین مشخص شود.

شهردار کرمان افزود: پس از بررسی کارشناسی، مسیرهای دوچرخۀ مورد نظر با ذکر دلایل توجیهی درخصوص دلیل انتخاب، به شورای ترافیک اعلام شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: