به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ حسین مهرابی، به بیان برخی ظرفیت ها پرداخت و افزود: اگر تلاش های خوبی برای صنایع معدنی و اکتشاف معادن استان کرمان انجام شود، می توان در آینده ظرفیت های شناخته شده معدنی را به بیش از دو برابر افزایش داد که این حرکت آغاز شده و ادامه می یابد.

وی ادامه داد: در استان کرمان باید به فرآوری در صنایع معدنی توجه و برای تکمیل ظرفیت‌ها برای صنایع با ارزش افزوده بالاتر تلاش کرد.

مهرابی بیان کرد: در حوزه کشاورزی نیز استان با داشتن چهار اقلیم در بسیاری از محصولات به ویژه محصولات صادراتی ظرفیت های بسیار دارد و معتقدم افزایش دو تا سه برابری تولید محصولات کشاورزی از طریق افزایش تکنولوژی و دانش در این بخش امکان پذیر است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان با اشاره به وجود 7 اثر تاریخی ثبت جهانی در کرمان افزود: توسعه خدمات گردشگری از جمله مزیت های شناخته شده استان کرمان است که به دلیل ضعف دسترسی ها و زیرساخت‌ها دراین زمینه مشکلاتی داریم که باید برطرف شوند.

گفتنی است دراین نشست جمعی از فعالان اقتصادی پرسش‌های خود در رابطه با روابط تجاری کرمان و ایتالیا مطرح و پاسخ های لازم را دریافت کردند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: