به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ یدالله موحد در نشست شورای حفظ حقوق بیت المال استان کرمان افزود: در برهه کنونی نیاز به برنامه هماهنگ و اثربخش برای مبارزه با زمین خواری در حاشیه شهر کرمان از جمله در الله آباد و شیشه گر هستیم.

وی خاطرنشان کرد: کار اطلاعاتی و بررسی دقیقی از سوی اداره کل اطلاعات استان در راستای شناسایی باندهای زمین خواری انجام شده است و باید با اقدامات هماهنگ و همکاری همه نهادهای مربوطه این افراد بازداشت شده و مورد برخورد قانونی قرار گیرند.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان بر پرهیز از هرگونه مصلحت اندیشی و عقب نشینی در مبارزه با زمین خواری و باندهای فعال در این زمینه تاکید و خاطرنشان کرد: شهر کرمان با وسعت خود محصول عقب نشینی و برخوردهای مصلحت اندیشانه در مبارزه با زمین خواری است.

موحد با اشاره به این مطلب که مصوبات شورای تامین و شورای حفظ حقوق بیت المال پشتیبان اجرای طرح مبارزه با زمین خواری هستند، اظهارداشت: در الله آباد باید کنترل های لازم انجام شود و تصرف اراضی دولتی و ساخت و سازهای غیرمجاز مهار شود و هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز در این منطقه تخریب شود.

وی با اشاره به لزوم حرکت هدفمند بر اساس برنامه اجرایی مشخص و زمانبندی شده برای مبارزه با زمین خواری و رفع تصرف از اراضی دولتی تاکید کرد و ادامه داد: لازم است که شورای تامین استان در مرحله اجرا پیشنهادات جدید را دریافت و مصوباتی که نقش هر یک از سازمان ها در آنها مشخص شده باشد، را تصویب کند.

رییس کل دادگستری استان کرمان با بیان این مطلب که در بسیاری از موارد افراد بی بضاعت به ابزاری برای تصرف اراضی دولتی تبدیل می شوند و زمین های دولتی به این افراد فروخته می شود، گفت: شیوه اجرای احکام قضایی رفع تصرف از اراضی مورد زمین خواری باید حکیمانه و عاقلانه باشد که زیانی برای نظام و کشور ایجاد نکند و باید با تدبیر و حکیمانه و مقتدرانه در این مسیر حرکت کرد.

موحد با تاکید بر اینکه برخورد قضایی با زمین خواران باید محکم، جدی و در زمان مناسب انجام شود، اظهارداشت: دستگاه های متولی باید با کارکنانی که در این زمینه تخلف می کنند نیز  برخورد کنند.

وی تصریح کرد: اگر دستگاه ههای متولی به وظایف خود در زمینه حفاظت از اراضی دولتی و جلوگیری از تغییر کاربری اراضی عمل می کردند نیازی به پیگیری دستگاه های قضایی، اطلاعاتی و انتظامی در این زمینه وجود نداشت.

رییس کل دادگستری استان کرمان یادآور شد:  شیوه های موفقیت آمیزی در گذشته برای مبارزه با زمین خواری اجرایی شده و با استفاده از تجربیات گذشته می توان کارهای بزرگی را برای حفظ بیت المال انجام داد.

موحد بر برخورد با بنگاه های املاکی که اقدام به خرید و فروش اراضی دولتی می کنند نیز تاکید کرد و اظهارداشت: اگر بنگاه های معاملاتی با علم به اینکه در حال خرید و فروش املاک دولتی هستند، اقدام به این کار کنند با عنوان معاونت در انتقال مال غیر مورد برخورد قانونی قرار خواهند گرفت.

وی تاکید کرد: برخورد قضایی قاطع و عاجل در یکماه آینده با محوریت بازپرس و با همکاری نهادهای انتظامی، اطلاعاتی و دستگاه های مربوطه در شیشه گر در راستای مبارزه با تصرف اراضی دولتی و تغییر کاربری اراضی انجام خواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: