به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ لطفعلی زاده، با اشاره به اینکه سطح زیرکشت گیاهان دارویی در استان کرمان ۷ هزار و ۳۳۴ هکتار است، بیان کرد: از این میزان سطح زیر کشت، سالانه ۱۴ هزار و ۴۵۰ هزار تن انواع گیاه دارویی برداشت می‌شود.

او با اعلام اینکه عمده محصولات گیاهان دارویی گل محمدی، زعفران و ترخون است، افزود: سایر گیاهان دارویی نظیر آلوئه ورا، نعناع فلفلی، زیره سبز، آویشن باغی، نعناع و اسطوخودوس نیز کشت می‌شود.

لطفعلی زاده با بیان اینکه گیاهان دارویی در مقایسه با سایر محصولات باغی جزو محصولات با نیاز آبی کم هستند، تصریح کرد: از آنجا که گیاهان دارویی دارای بازار پسندی خوبی هستند و برخی از آن‌ها نظیر زعفران و گل محمدی از جمله محصولات صادراتی اند، به همین دلیل درآمدزایی خوبی برای کشاورزان دارند.

او بیان داشت: با تدوین برنامه ۵ ساله جایگزینی محصولات با نیاز آبی کم و توسعه گیاهان دارویی با همکاری مدیریت ترویج و آموزش کشاورزی در سال ۹۸ تعداد ۵۲ کلاس آموزشی با عملکرد ۴ هزار و۱۴۰ نفر در روز تشکیل شده است.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: کشاورزان استقبال خوبی از کاشت گیاهان دارویی دارند و امکان پرداخت تسهیلات مورد نیاز برای کاشت گیاهان دارویی مهیا است.

لطفعلی زاده افزود: از جمله برنامه‌های این مدیریت جایگزینی محصولات با نیاز آبی کم وکاشت گیاهان دارویی براساس استعداد هر منطقه در استان است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: