به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ یدالله موحد، در تشریح این خبر توضیح داد: «جلسه رسیدگی به این پرونده از طریق ویدئو کنفرانس و  به صورت آنلاین و با رعایت اختلاف ساعت 3.5 ساعته ایران و منچستر انگلیس به ریاست حجت‌الاسلام محمد شفیعی برگزار شد که در نوع خود بی‌نظیر است».

وی افزود: «به‌دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع بیماری کرونا و با توجه به اینکه زوجه به منظور حضور در دادگاه باید مسافت و هزینه‌های سنگینی را پرداخت می‌کرد، برنامه‌ریزی لازم برای برگزاری این دادگاه به صورت آنلاین در مجتمع قضایی خانواده کرمان انجام شد».

موحد گفت: «با برگزاری این دادگاه به صورت آنلاین، طرفین دعوی توانستند با صرف کمترین زمان و بدون صرف هزینه، در  یک دادرسی عادلانه به صورت مجازی و فعال حضور داشته باشند و دفاعیات خود را به دادگاه ارائه کنند».

رئیس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: «زوجه با توجه به این نوع فرایند دادرسی که در دنیا کم‌نظیر است در ابتدای جلسه دادگاه مراتب تقدیر و تشکر خود را از ریاست قوه قضائیه و دادگستری کرمان ابراز کرد».

موحد سپس اظهار کرد: «دادگستری استان کرمان در زمینه‌ی توسعه‌ی زیرساخت‌های ارتباط الکترونیک و استفاده از سامانه‌های برخط جزو استان‌های پیشرو در سطح کشور به شمار می‌رود و تاکنون قریب 5 هزار  دادگاه الکترونیک در این استان برگزار شده است».

وی گفت: «در سال جاری نیز با توجه به شیوع بیماری کرونا زمینه‌های توسعه دادرسی‌های الکترونیک در استان کرمان فراهم شده است».

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: