به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ علی زینی‌وند در دیدارِ مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر با بیان اینکه "پیگیر تفویض اختیارات به استان‌ها در حوزه معادن هستیم" ادامه داد: بسیاری از معادن غیرفعال هستند و تنها افرادی پروانه را دریافت کرده و آنها را بلاتکلیف گذاشته‌اند.

وی تاکید کرد: این معادن باید فعال شوند و در اختیار افراد باانگیزه کار و اشتغال قرار گیرند.

استاندار کرمان، مجتمع مس شهید باهنر را از واحدهای صاحب نام و موفق استان برشمرد و گفت: واحدهایی که سابقه روشن فعالیتی دارند، مورد توجه استان خواهند بود و طرح توسعه و واگذاری معادن به مجتمع مس شهید باهنر را در اولویت داریم.

مجید ضیایی مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر نیز که معین اقتصادی بخش راین را به عهده دارد، گفت: این مجموعه 36 ساله در حوزه صنایع جنبی مس و با ظرفیت 65 هزار تن در پنج کارخانه پایه‌گذاری شده و فعالیت دارد.  

وی به افزایش سود امسال و رشد 270 درصدی صادرات این مجتمع طی یک سال گذشته اشاره داشت و افزود: صنایع مس شهید باهنر در تولید لوله‌های آلیاژی فعالیت دارد و نیاز میلیون‌‌ها دلار واردات کشور در این بخش را رفع کرده است.

ضیایی از انتقال حساب‌های بانکی صنایع مس شهید باهنر به داخل استان خبر داد و گفت: در پرداخت مالیات جزو مجموعه‌های کاملا شفاف هستیم و یک هزار و 200 نفر نیروی کار مستقیم داریم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: