به گزارش خبرگزاری برنا؛ دکتر محمدتقی امیری‌خراسانی در این خصوص اظهار داشت: از مدت‌ها قبل فدراسیون فوتبال ایران به طور رسمی نامزدی‌ خود را برای دریافت میزبانی جام ملت‌های 2027 آسیا را به AFC اعلام کرده بود. در این باره کشورهای قطر، هند، ایران و عربستان 4 کشوری هستند که به عنوان نامزد میزبانی جام ملت‌های آسیا نام شان مطرح است و هرکدام از آنها تلاش‌هایشان را برای دریافت میزبانی ادامه می‌دهند.

مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش گفت: با توجه به درخواست فدراسیون فوتبال و اعلام موافقت سازمان منطقه آزاد، ورزشگاه المپیک کیش جزو لیست چهارده ورزشگاه معرفی شده از سوی فدراسیون به AFC میباشد. البته باید عرض کنم مدیرعامل محترم سازمان منطقه آزاد در راستای جام جهانی ۲۰۲۲ جهت ارتقای بحث کیفیتی و کمیتی زمین‌های فوتبالی و کمپ‌ها و همچنین بهره‌گیری مناسب از سرمایه گزاران خصوصی دستور ویژه دادند.

وی افزود: از سال قبل هم که AFC کم لطفی‌ای به ایران داشت و میزبانی را از باشگاه هایی که در جام باشگاه‌ها آسیا گرفتند، یکی از زمین‌هایی که از سمت ایران معرفی شد، زمین چمن ورزشگاه المپیک بود که در همان زمان دستور ویژه‌ای صادر شد و همگی به دنبال بالا بردن ارتقای کیفیت فنی مجموعه بودند.

دکتر‌امیری‌خراسانی ادامه داد: در حال حاضر هم‌ با همان دید باز فدراسیون، ورزشگاه کیش یکی از ورزشگاه‌های معرفی شده و به کنفدراسیون آسیا است و این امکان برای ما وجود دارد که تا قبل از بازدید نمایندگان AFC این ورزشگاه به سطح استاندار رسانده شود و پس از اعطای میزبانی به ایران استانداردهای نهایی هم اعمال شود تا میزبانی آبرومندانه‌ای در سطح آسیا داشته باشیم.

گفتنی است فدراسیون فوتبال به طور رسمی مشخص کرد که 14 ورزشگاه در شهرهای مختلف ایران برای میزبانی جام ملت‌های آسیا مطرح هستند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: