به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ رضا میرزایی با اشاره به کاهش 28 درصدی حوادث در آذرماه سال‌جاری نسبت به ماه قبل، بیان کرد: «در آذر ماه امسال، 98 مورد عملیات اطفا حریق و 105 مورد عملیات امداد و نجات توسط آتش‌نشانان انجام شده است».

وی ادامه داد: «در مدت‌زمان یادشده در مجموع 98 مورد حریق در شهر کرمان اتفاق افتاد که 27 مورد مربوط به منازل مسکونی، 29 مورد مربوط به مواد پسماند و بازیافتی، 23 مورد مربوط به وسایل نقلیه، هشت مورد مربوط به مراکز تجاری، 9 مورد مربوط به جنگل‌ها و درختان و دو مورد مربوط به تجهیزات شهری بوده است».

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی کرمان خاطرنشان کرد: «از میان 105 مورد عملیات امداد و نجات که در آذرماه توسط آتش‌نشانان کرمانی انجام شد، بیشترین آمار با 31 مورد مربوط به زنده‌گیری حیوانات وحشی و خطرناک بوده است».

میرزایی افزود: «13 مورد عملیات امداد و نجات در آذر ماه مربوط به زنده‌گیری مارهای سمی، 22 مورد چیدن حلقه و قفل، چهار مورد امداد آسانسور، هفت مورد امداد تصادفات خودرویی و نجات مصدومان محبوس‌شده، چهار مورد امداد و نجات از کوه و بلندی و مابقی آن‌ها مربوط به سایر موارد بوده است».

وی بیان کرد: «در مجموع این عملیات‌ها 50 نفر از شهروندان نجات یافتند و 14 نفر مصدوم شدند و متاسفانه یک نفر جان خود را از دست داده است که مصدومان و جان‌باختگان در حوادثی نظیر تصادفات و سقوط از ارتفاع دچار حادثه شده‌اند».

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی کرمان خاطرگفت: «در آذرماه سال جاری به درخواست شهروندان 60 مورد مشاوره ایمنی و 51 مورد بازدید ایمنی ارایه شده است».

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: