به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ سرهنگ امین یادگار نژاد، در این خصوص گفت: با توجه به محدودیت‌های ایجاد شده در ایام کرونا، برخی از افراد سودجو با تبلیغات وسوسه‌آمیز در شبکه‌های اجتماعی با موضوع پرداخت وجه برای ثبت‌نام دریافت بسته حمایتی ۱۰۰ هزار تومانی کرونا، از شهروندان کلاهبرداری می‌کنند.

او با بیان اینکه هدف منتشرکنندگان این‌گونه شایعات سرقت اطلاعات بانکی و هویتی افراد است، افزود: کلاهبرداران سایبری شهروندان را از طریق تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی  به ثبت اطلاعات بانکی خود در درگاه‌های مشکوک برای دریافت کمک‌هزینه‌های کرونا ترغیب می‌کنند.

این مقام انتظامی به شهروندان تاکید کرد: به‌هیچ عنوان فریب شایعات منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی را نخورند و حتی الامکان به سایت‌ها و درگاه‌های پیشنهاد شده در کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی برای ثبت‌نام دریافت بسته حمایتی و یا ثبت اطلاعات بانکی مراجعه نکنند.

یادگار نژاد گفت: برای دریافت بسته حمایتی دولت نیاز به ثبت‌نام و ارائه اطلاعات در هیچ‌گونه سایت یا مراجعه حضوری به بانک‌ها و سامانه‌های دولتی نیست و فقط کافی است سرپرست خانوار کد ملی خود را به شماره ۶۳۶۹ ارسال کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: تمامی پیامک‌های دریافتی کمک معیشتی از سر شماره v.refah ارسال می‌شود و هرگونه پیامک با این موضوع از سایر سر شماره‌ها قطعا فریب و کلاهبرداری است.

رئیس پلیس فتا استان کرمان به عموم مردم توصیه کرد: همواره مراقب ترفند کلاهبرداران و سودجویان به منظور دستیابی به اطلاعات کارت بانکی خود باشند و اخبار مربوط به طرح‌های حمایتی دولت را از رسانه ملی و خبرگزاری‌های رسمی پیگیری کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را از طریق سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir اعلام کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: