به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ احمد اسکندری‌نسب در جلسه شورای آموزش و پرورش و شورای پشتیبانی سواد آموزی استان کرمان که با حضور شاپور محمدزاده معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی و علی زینی ‌وند استاندار کرمان برگزار شد، با بیان این که آموزش و پرورش در این دولت دستاوردهای زیادی داشته، افزود: 70 درصد رشد حقوق معلمان بوده و مدارس خشت و گلی در استان کرمان جمع‌آوری شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به این که آموزش و پرورش با شعار عدالت آموزشی فعالیت می‌کند، گفت: در دوران کرونایی شبکه آموزشی شاد راه‌اندازی شد که در کشور یک اقدام تاریخ ‌ ساز در حوزه آموزش است.

وی با عنوان این که 710 مدرسه زیر ده نفر و بیش از 250 مدرسه زیر پنج نفر در استان کرمان وجود دارد، عنوان کرد: پوشش حداکثری دسترسی دانش‌آموزان در بحث آموزش را در دستور کار قرار دادیم.

اسکندری‌نسب با بیان این که استفاده از فضای مجازی و اینترنت، آموزش تلویزیونی و ارائه بسته‌های آموزشی را انجام دادیم، افزود: 24 درصد دانش آموزان استان در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند.

وی با اشاره به این که مشارکت خیران در استان نسبت به سال‌های گذشته 10 درصد رشد داشته است، گفت: 220 میلیارد تومان کمک‌های خیران استان در سال جاری برای ساخت مدارس بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان این که اتاق بازرگانی استان کرمان همکاری بسیار خوبی در ساخت مدارس داشته است، ادامه داد: دو تفاهم نامه با فعالان اقتصادی استان در حوزه ساخت مدرسه داریم.

وی با اشاره به این که سرانه فضای آموزشی در استان کرمان 4.9 درصد و در شهر کرمان 4 درصد بوده که بسیار پایین است، گفت: در شهر کرمان کلاس‌ها با 48 دانش‌آموز تشکیل می‌شود،

اسکندری‌نسب افزود: انتظار داریم شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی استان نسبت به ساخت مدارس و توسعه فضای آموزشی شهر کرمان همکاری کنند.

وی با بیان این که امسال نخستین جشنواره علمدار در کشور برگزار می‌شود که دبیرخانه آن در استان کرمان است، عنوان کرد: بیش از ۱۰۷ هزار اثر به جشنواره علمدار که اختتامیه آن در ایام سالگرد شهادت حاج قاسم برگزار می‌شود ارسال شده است

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: