به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ علی زینی‌وند در دیدارِ رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور خواستار نگاه جامع در احداث مراکز جدید دانشگاه فرهنگیان شد و عنوان کرد: کم‌رنگ شدن دوره‌های تربیت معلم در مقطعی، آسیب جدی به حوزه آموزش و پرورش وارد کرد.

وی با تاکید بر اینکه مهمترین سرمایه‌گذاری در حوزه آموزش و پرورش باید در تربیت دبیران و کادر آن صورت گیرد، افزود: هرگونه آسیب در آموزش و پرورش بر ابعاد هویتی و تربیتی نسل آینده اثر می گذارد.

استاندار کرمان تصریح کرد: با تاسیس و رونق دانشگاه فرهنگیان به پشتوانه رهبر معظم انقلاب اسلامی، امیدی برای آموزش و پرورش ایجاد شد و تحولی را در این حوزه شاهد بودیم.

زینی‌وند ادامه داد: دانشگاه فرهنگیان باید به دانشگاه اول کشور ارتقا یابد و تقویت کادر علمی و هیات علمی آن را داشته باشیم.

استاندار کرمان همچنین از حمایت دانشگاه فرهنگیان در استان و تبدیل آن به عنوان مرکز جنوب شرق کشور اعلام آمادگی کرد و گفت: این مجموعه باید به عنوان مرکز آزمایشگاهی، پژوهشی و علمی چندوجهی راه‌اندازی شود.

حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور به رشد جمعیت دانش‌آموزی اشاره داشت و گفت: جمع زیادی از معلمان آموزش و پرورش تا سال‌های آینده بازنشسته می‌شوند و ما باید جایگزینی برای آنها داشته باشیم.

وی به قدمت بالا و فرسودگی ساختمان‌های دانشگاه‌های فرهنگیان در سراسر کشور اشاره داشت و گفت: استان کرمان این ظرفیت را دارد که قطب علوم پایه و علوم انسانی در کشور باشد.

حجت‌الاسلام دکتر عباس توان رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کرمان از فراهم شدن سایت 62 هکتاری در محدوده شهر کرمان برای ساخت دانشگاه فرهنگیان خبر داد و خواستار حمایت برای شروع عملیات اجرایی آن شد.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: