به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان و به نقل از فردای کرمان؛ صمدالله محمدی در جلسه شورای معادن استان کرمان که با حضور رزم‌حسینی وزیر صمت برگزار شد، با بیان این‌که تفویض اختیاری که امروز اتفاق افتاد می‌تواند زمینه‌ی تحول بسیار بزرگی در استان ایجاد کند، بیان کرد: «استان کرمان علیرغم این‌که ظرفیت‌های بسیار زیادی دارد مردم آن فقیرانه زندگی می‌کنند».

وی در ادامه خواستار توجه به معادن اسفندقه شد و گفت: «با وجود این‌که ظرفیت بسیار بزرگی وجود دارد، کار خاصی دراین معادن انجام نشده و مثل گذشته خام‌فروشی می‌شود».

محمدی ادامه داد: «از سال 1316 که اکتشاف و استخراج در اسفندقه شروع شده، سنتی کار می‌شود و کار فرآوری انجام نمی‌شود».

وی با قدردانی از مهندس ملارحمان برای حسن نیتی که به شهرستان‌ بافت داشته، افزود: «قرار است سرمایه‌گذاری در بحث فرآوری و احداث فروکروم داشته باشند اما با وجود این‌که خرداد ماه مصوب شد بعد از یک ماه کار شروع شود تاکنون انجام نشده و این موضوع به مدیران اسفندقه برمی‌گردد، درخواست داریم دستور بدهید این موضوع زودتر انجام شود».

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه اظهار کرد: «امروز شهرستان‌هایی بودند که هیچ مصوبه‌ای نداشتند، اگر مدیران شهرستانی و ادارات و فرمانداران شهرستان‌ها، مانند سایر شهرستان‌ها مطالبات مردمی را بیان می‌کردند امروز از سوی صمت مورد پیگیری قرار می‌گرفت».

وی تاکید کرد: «مدیران باید توجه بیشتری داشته باشند تا حق و حقوق مردم بیشتر دیده شود».

محمدی سپس خطاب به رئیس کل دادگستری استان کرمان، گفت: «به واسطه‌ی رنجی که مردم سال‌ها متحمل شدند انتظار داریم قوه قضائیه جاده‌هایی که از دهه‌ی 60 شروع شده و زیرسازی شده و رها شده را پیگیری کنند و ترک فعل در این زمینه را بررسی نمایند».

وی ادامه داد: «دو سایت فروکروم نیز در شهرستان بافت و ارزوئیه سال 71 کلنگ‌زنی شده اما هیچ اتفاقی رخ نداده که انتظار ما از دستگاه قضایی استان این است که این موضوع را به عنوان ترک فعل دنبال کنند».

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه خطاب به استاندار، گفت: «دو هفته‌ی گذشته برخی مسئولان که در سال 71 مجموعه‌ی آن‌ها کارخانه فروکروم را کلنگ‌زنی کردند به دنبال ابطال مصوبه بودند».

وی توضیح داد: «46 درصد بانک صادرات، سه درصد شرکت سرمایه‌گذاری مس و 49 درصد صندوق بازنشستگی فولاد سرمایه‌گذاری کردند و حالا صندوق فولاد خودش به دنبال ابطال است هرچند این موضوع سال‌ها سوهان روح مردم بوده اما انتظار داریم با تغییر سهام، یک بانک دیگر کنار این مجموعه بایستد و کار را انجام دهد و دادگستری استان این موضوع را به عنوان ترک فعل پیگیری کند».

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: