به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمدصادق بصیری در پنجاه و هشتمین جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا، با اشاره به برگزاری مراسم نخستین سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی عنوان کرد: با مدیریت خوب ستاد برنامه‌ها و ترویج مکتب شهید سلیمانی، همکاری دانشگاه‌ها و مدیریت استان، برنامه‌های سالگرد با خوبی و امنیت کامل ور عایت نکات بهداشتی در بیماری کرونا برگزار شد و قدردان این همه تلاش و همت هستیم.

وی همچنین به قدردانی وزیر بهداشت در ستاد ملی مقابله با کرونا از برگزاری مراسم سالگرد شهید سلیمانی در استان کرمان و رعایت نکات بهداشتی و مقابله‌ای بیماری کرونا اشاره کرد.

بصیری با اشاره به وضعیت زرد استان کرمان ادامه داد: طبق پروتکل‌ها در وضعیت زرد؛ کادر آموزشی مدارس به صورت دو سوم حضوری و یک سوم دورکار خواهند بود.

وی ادامه داد: در مناطق زرد و آبی فقط پایه‌های اول و دوم و دروس کارگاهی با رعایت شرط 10 نفر جمعیت و پس از ابلاغ دستورالعمل می‌توانند حضوری برگزار شوند.

بصیری افزود: مدارس با جمعیت 50 نفر در مناطق آبی پس از ابلاغ مصوبه اجازه برگزاری آموزش‌های حضوری را دارند.

وی خاطرنشان کرد: طبق مصوبه ستاد ملی و طرح محدودیت هوشمند در شرایط زرد و آبی و طی هفته جاری در استان کرمان ادارات به صورت دو سوم حضوری و یک سوم دورکاری خواهند بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان ابراز داشت: در وضعیت زرد ممنوعیت تردد بین شهری نداریم، اما تردد شبانه همچنان در شهرهای زرد و آبی از ساعت 21 تا 4 صبح اعمال می شود.

حمیدرضا رشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: شهرستان‌های انار، رودبار جنوب، ریگان، شهربابک، عنبرآباد، فاریاب، فهرج، قلعه گنج، کهنوج، در وضعیت آبی هستند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: